Stajını tamamlayan "dede" avukat oldu

Stajını tamamlayan "dede" avukat oldu

Yarım bıraktığı hukuk eğitimini yıllar sonra afla üniversiteye dönerek bitiren 64 yaşındaki iki torun sahibi Yıldız, kızının yanında yaptığı stajının ardından cübbesini giydi - Avukatlık bürosu açan Yıldız:- "Hayaline kavuşmuş bir dedeyim, herkesin emekli

ZONGULDAK (AA) - MUSTAFA KEMAL BEKTAŞ - Yarım bıraktığı hukuk eğitimini yıllar sonra afla üniversiteye dönerek tamamlayan 64 yaşındaki iki torun sahibi Şakir Yıldız, kızının yanında yaptığı stajının ardından büro açarak avukatlığa başladı.

Çocukluğunun geçtiği Kars'ta okula gidemeyen ve öğretmeninin çabasıyla 10 yaşında ilkokula başlayan Yıldız, gençlik yıllarında çalışmak için Zonguldak'ın Ereğli ilçesine geldikten bir süre sonra askere gitti.

Vatani görevi sırasında 22 yaşında ortaokul, 30 yaşında da lise diploması alan Yıldız, evli olduğu 1982'de sınava girerek İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

İkinci çocuğunun dünyaya gelmesinin ardından birinci sınıfta hukuk eğitimini bırakan Yıldız, hukuk fakültesinden mezun olan kızı Tuğba Yıldız Göktepe'nin kendisini cesaretlendirmesiyle 2009'daki aftan yararlanarak yeniden üniversiteye döndü.

Mezun olduktan sonra kızının yanında stajını da tamamlayan Yıldız, geçen ay cübbesini giydi ve avukatlık bürosu açtı.

- Hayaline kavuşmuş bir "dedeyim"

İki torunu bulunan Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, en büyük hayalinin hukuk okumak olduğunu ancak yaşam kavgasının buna gençlik yıllarında izin vermediğini söyledi.

Bir fabrikada işçi olarak çalışmasının ardından yıllarca bakkal işlettiğini anlatan Yıldız, şöyle konuştu:

"Avukat kızım, bir gün beni arayarak cesaretlendirdi ve birinci sınıfta bıraktığım fakülteme geri döndüm. Sınıf arkadaşlarım, bana 'Dede' diye sesleniyordu. Kars'ta başlayan 50 yıllık okul hayatının sonunda avukat olmayı başardım. Hayaline kavuşmuş bir dedeyim, herkesin emekli olduğu yaşta avukatlık büromu açtım. Bir kez daha eğitimde yaşın önemli olmadığını böylelikle göstermiş oldum. Azmedince her şeyi başarmak mümkün. Artık adliye koridorlarında avukat olarak hukuk mücadelesi veriyorum."

Yıldız, kendisini tekrar fakülteye dönmeye ikna eden kızımın yanında stajını tamamlamanın ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu işaret ederek kızıyla ayrı bürolarda serbest avukat olarak çalıştıklarını kaydetti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.