1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Stratejik Kalkınmada Kent Değerleri Sempozyumu
Stratejik Kalkınmada Kent Değerleri Sempozyumu

Stratejik Kalkınmada Kent Değerleri Sempozyumu

Üç gün süren sempozyum, sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla sona erdi

A+A-

OSMANİYE (AA) - "Stratejik Kalkınmada Kent Değerleri Sempozyumu: Osmaniye" konulu sempozyumun sonuç bildirgesi açıklandı.

Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Karacaoğlan yerleşkesindeki amfide düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada, üç gün süren sempozyumun önemsendiğini belirtti.

Osmaniye’nin ekonomi, tarım, sanayi, arkeoloji potansiyelinin, kaynaklarının ve kente yapılabileceklerin tespiti açısından sempozyumun önemli olduğunu dile getiren Büyükalaca, şunları söyledi:

"Sempozyum faydalı olmuştur. Bildirileri ve sunumlarıyla destek veren değerli katılımcılara teşekkür ediyoruz. Sempozyum, Osmaniye'nin bugüne kadar gölgede kalan değerlerini bilimin güvencesinde ve halkın huzurunda, gün ışığına çıkardığına inanıyorum. Bu sayede tarihi, coğrafi, kültürel, sosyolojik, arkeolojik, folklorik, tarımsal, turistik, ticari, ekonomik, yerel değerleri vasıtasıyla Osmaniye'nin stratejik anlamda kalkınması için uygun zeminin hazırlanmasında bir yol haritası çıkartılması planlanmaktadır."

Osmaniye Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Cihangir, sempozyumun sonuç bildirgesini okudu.

Program, katılımcıların sonuç bildirgesi hakkındaki düşüncelerini aktarmasıyla sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT