1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Su Jeti Ve Flyboardun Kalbi Tunceli'de Atacak
Su Jeti Ve Flyboardun Kalbi Tunceli'de Atacak

Su Jeti Ve Flyboardun Kalbi Tunceli'de Atacak

- Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel:- "Türkiye Motor Sporları Federasyonunca organize edilecek Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası final yarışmalarına Tunceli olarak 27-28 Ekim'de ev sahipliği yapacağız"- "Bu kentin huzura ve tanıt

A+A-


TUNCELİ (AA) - Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Türkiye Motor Sporları Federasyonunun organize ettiği Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın Tunceli'de düzenleneceğini bildirdi.

Vali Sonel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tunceli'nin son bir kaç ayda kendi ilklerini gerçekleştirdiğini belirterek, buna devam edeceklerini söyledi.

Kentte mayıs ayında yaptıkları Türkiye Rafting Şampiyonasını ardından da Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'nı da başarıyla gerçekleştirerek şehrin tanıtımına büyük katkı sağladıklarını ifade eden Sonel, "Türkiye Motor Sporları Federasyonunca organize edilecek Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası final yarışmalarına Tunceli olarak 27-28 Ekim'de ev sahipliği yapacağız." dedi.

Sonel, güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyonlarla Tunceli'nin huzur şehri olduğunu ve önünün açıldığını anlatarak, şunları aktardı:

"Tunceli'de kısa süre içinde yaptığımız iki Türkiye Şampiyonası organizasyonuyla artık hava, su ve doğa sporlarında iddialı olduğumuzu herkes gördü. Şimdi de Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası final yarışmaları için hazırlıklarımıza başladık. İlimizde yine ilk defa düzenlenecek bu şampiyonaya tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. İki gün boyunca Uzunçayır Baraj Gölü üzerinde sporcular nefes kesen yarışmalara ve şovlara imza atacak."

Bu tür organizasyonlarla kenti tanıtıp yanlış algıları kaldırmak istediklerini dile getiren Sonel, "Tunceli, insanlarıyla, doğasıyla, tarihi eserleriyle, akar suları ve durgun sularıyla özel bir kent. Bu kentin huzura ve tanıtıma, kucaklaşmaya ihtiyacı vardı. Biz de bu doğrultuda çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Şehre, il dışından gelenler, kentin nasıl gelişip modern görünüme kavuştuğunu gördüğünde hayranlıklarını açık açık ifade etmeleri bizleri mutlu ediyor." diye konuştu.

Tuncay Sonel, 2019 yılında Dünya Rafting Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için çalıştıklarını sözlerine ekledi.


HABERE YORUM KAT