1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Su ürünleri denetim ekibine yapılan saldırı
Su ürünleri denetim ekibine yapılan saldırı

Su ürünleri denetim ekibine yapılan saldırı

Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, su ürünleri denetim ekibine yapılan saldırıyı kınadı

A+A-

KONYA (AA) - Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyaret eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, su ürünleri denetim ekibine yapılan saldırıyı kınadı.

Belediye Başkanı Özaltun, Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Ergun Ersen’i ziyaret ederek, göl üzerinde rutin denetime çıkan su ürünleri denetim ekibine yüzlerini kar maskeleriyle kamufle etmek suretiyle yapılan silahlı ve sopalı saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, görevlilere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Özaltun, Ergun’dan olayla ilgili bilgiler alırken, silahlı saldırı esnasında motor kısmı isabet alarak hizmet dışı kalan ve kurum binasının bahçesindeki parka çekilen su ürünleri kontrol teknesini de inceledi.

Başkan Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, göl üzerinde yaşanan talihsiz olay nedeniyle kurum yöneticileri ile su ürünleri görevlilerine "geçmiş olsun" dileğinde bulunmak üzere bir ziyaret gerçekleştirdiklerini, yaşananlardan büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Özaltun, Beyşehir Gölü üzerinde denetim yapan ekiplerin, göldeki su ürünlerinin neslinin korunması için çalıştıklarını ve aslında gölden ekmeğini temin eden balıkçıların daha çok bu havzadan istifade edebilmesi amacıyla canlarını ortaya koyarak gece gündüz demeden ve mesai mevhumu gözetmeden görev yaptığını kaydetti.

Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, şöyle konuştu:

"Nasıl yoldaki radar hızı, kırmızı ışık buna benzer kurallar varsa, su ürünlerini avlarken de belli kurallara uyulması gerekiyor, hepimiz toplumca bu kurallara harfiyyen uymak zorundayız. Zira, kurallar yapılırken insanımızın çıkar ve menfaati için yapılır. Av yasağı dönemi de, balıkların çoğalmasına imkan sağlamak için hayata geçirilen bir uygulama. Tabi bu münasebetle gerek kolluk görevlilerimiz, gerekse tarım ilçe müdürlüğümüze bağlı su ürünleri görevlilerimiz tarafından Beyşehir Gölü üzerinde bu tür görevleri icra ediyorlar."


HABERE YORUM KAT