1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sujetinde hedef, şampiyon yetiştirmek
Sujetinde hedef, şampiyon yetiştirmek

Sujetinde hedef, şampiyon yetiştirmek

- Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şefkatlioğlu:"Hedefimiz, Avrupa ve dünyada derece getirecek sporcular yetiştirmek. Hedeflerimiz arasında Dünya Şampiyonlarında yarışacak arkadaşlara destek vermek var"

A+A-


MUĞLA (AA) - DURMUŞ GENÇ - ALİ BALLI - Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu, sujetinde hedeflerinin Avrupa ve dünyada derece getirecek sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi.
Şefkatlioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda ülkenin birçok noktasında yaptıkları Türkiye Sujeti Şampiyonası ile hem sporun yaygınlaşmasını hem de tanınmasını sağladıklarını bildirdi. Düzenlenen şampiyonalara dünya çapında dereceler elde etmiş yarışmacıların katıldığını vurgulayan Şefkatlioğlu, yarışların böylelikle daha etkili hale geldiğini ifade etti.
Flyboard ve jetski sporcusu Ali Komşusu'nun Dubai'de yapılan şampiyonada dünya üçüncüsü olduğunu kaydeden Şefkatlioğlu, "Hedefimiz, Avrupa ve dünyada derece getirecek sporcular yetiştirmek. Hedeflerimiz arasında dünya şampiyonlarında yarışacak arkadaşlara destek vermek var." diye konuştu.
Şampiyonaları TMF olarak 2013 yılından bu yana yaptıklarına değinen Faysal Şefkatlioğlu, şunları kaydetti:
"O zamandan bu zamana kadar hızlı bir şekilde yükselen ivme ile gidiyor. Sporcu sayısında da oldukça artış var. Önceki yıllarda bu kadar kendi jetiyle katılan yoktu. Şimdi güzel bir şekilde artıyor. Biz federasyon olarak motosiklette dünya standartlarında ve diğer federasyonlar içinde en iyilerden bir tanesiyiz. Dünya Şampiyonalarında yarışan sporcularımız da var."
Geçtiğimiz yıl Kenan Sofuoğlu'nun da dünya şampiyonu olduğuna işaret eden Şefkatlioğlu, Toprak Razgatlıoğlu'nun da Avrupa şampiyonu olduğunu vurguladı.
Sporcu sayısının artmasında Türkiye'nin çeşitli yerlerinde yapılan şampiyonaların etkili olduğuna dikkati çeken Faysal Şefkatlioğlu, "Bodrum dahil olmak üzere, Elazığ, Keban, Burdur, Kastamonu Belediyeleri bize çok destek veriyor. Daha güzel imkanlar sağlandığı için sporcu sayısı da artmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

- "Şampiyona için 26 belediye başvurdu"

Şefkatlioğlu, bu tür şampiyonaların yapılması için kendilerine 26 belediyeden başvuru yaptığını, bu belediyelerden 6'sı ile anlaşma sağladıklarını belirtti.
Türkiye'de flyboard şampiyonalarında yarışan 6 sporcunun olduğunu anlatan Şefkatlioğlu, "Bunlardan çoğunu Ali Komşusu yetiştirdi. Türkiye'de Kenan Sofuoğlu dünyada neyse, Ali Komşusu da flyboard da Türkiye'de böyle." diye konuştu.
Flyboard ve jetski sporcusu Ali Komşusu da kendi alanında dünya çapında düzenlenen yarışmalara katıldığını anlattı.
Dünyanın birçok bölgesinde flyboard gösterisi yaptığını belirten Komşusu, "İnsanların bu spora teşvik için gelmesini istiyoruz. İnsanların katılımcı olmasını istiyoruz ancak bu spor pahalı olması yüzünden sponsor bulmak çok zor. Bunun için bu sporu isteyip de gelemeyen çok sporcumuz var." dedi.
Geçen yıl Avrupa, Balkan jetski ve flyboard şampiyonu olduğunu anlatan Ali Komşusu, şunları söyledi:
"Dünya Şampiyonası'nda da flyboard ve master erkeklerde üçüncü oldum. Hedefim, bu sene Sırbistan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılmak. Bulgaristan'da da yarışma yapılacak, oraya da katılmak istiyorum. Genellikle şov amacıyla çalıştığımız için, Dubai'deki Dünya Flyboard Şampiyonası'na da katılacağım."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT