1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Talas, Atlas Dergisi'nde yer aldı
Talas, Atlas Dergisi'nde yer aldı

Talas, Atlas Dergisi'nde yer aldı

KAYSERİ (AA) - Türkiye'nin önemli aylık seyahat ve turizm dergilerinden Atlas'ın, tarihi ve kültürel zenginliklere sahip Talas'a yer verdiği nisan özel...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Türkiye'nin önemli aylık seyahat ve turizm dergilerinden Atlas'ın, tarihi ve kültürel zenginliklere sahip Talas'a yer verdiği nisan özel sayısı çıktı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, yaptığı açıklamada, Talas'ın geçmişi itibariyle Kayseri'nin en eski tarihine sahip, kültürel seviyesi yüksek ilçelerinden biri olduğunu belirtti.

İlçenin turizm potansiyelinin tanıtımına yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydeden Palancıoğlu, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Talas organize sanayisi olmayan bir ilçe. Dolayısıyla şu an ekonomiyle ilgili tek gelir kaynağı olabilecek potansiyellerinden biri turizm. İki üniversitenin ilçemizde olması eğitim, kültürel ve sosyal seviye açısından önemli. Tabi bunların yanında turizm alt yapısını değerlendirmek istiyoruz. Kayseri'ye gelen herkesin Talas'ı görmesini istiyoruz. Türkiye'nin önemli turizm dergilerinden olan Atlas Dergisi, nisan ayına özel Talas eki hazırladı. 26 bin basılan dergiyle 'Tarihe Yolculuk' adı altında Talas'ın tarihi dokusu ve kültürel değerleri yer aldı. Bu sayede özellikle iç turizme yönelik bütün il ve ilçelerde Atlas Dergisi okuyucularına Talas'ı tanıtmayı amaçladık. Şimdiden olumlu tepkiler almaya başladık. Bu çalışmayı farklı dillerde de yayınlayarak ilçemize gelen turistlere vereceğiz. Talas'ın tarihi değerleri önemli ve bunları tanıtıcı çalışmalarımız devam edecek."

HABERE YORUM KAT