Tanju Özcan'dan CHP Genel Merkezi önünde Kılıçdaroğlu'na sert sözler: "Kaçtı, topukladı gitti!"

Tanju Özcan'dan CHP Genel Merkezi önünde Kılıçdaroğlu'na sert sözler: "Kaçtı, topukladı gitti!"
"Genel Başkana 13 yıl boyunca şans verdik. 13 yıl boyunca 11 genel, yerel seçim, referandum kaybetti, yeter artık, yeter"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 13 yıl boyunca şans verdikleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu süre boyunca 11 seçim ve referandum kaybettiğini belirterek, "Yeter artık, yeter." dedi.

Kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kuruluna (YDK) sevk edilen Özcan, 10 gün süren "Adalet ve Değişim" yürüyüşünün ardından öğle saatlerinde Anıtkabir'i ziyaret etti.

Daha sonra yürüyüşüne devam eden Özcan, CHP Genel Merkezi yakınlarında mola verdi. Ardından kendisine destek veren vatandaşlarla yürüyerek saat 17.00 civarında parti önüne gelen Özcan, otobüsün üzerinden kalabalığa seslendi.

aa-20230712-31662001-31661988-bolu-belediye-baskani-tanju-ozcanin-adalet-ve-degisim-yuruyusu.jpg

CHP Genel Başkanlığından istifa etmediği için Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Özcan, "Toplum senden ekonomik konularda çözüm önerileri duymak istiyordu, eğitim konusunda bir şeyler duymak istiyordu, milli savunma konusunda bir şeyler bekliyordu ama sen HDP'yi küstürürüm diye 'terörle mücadele etmeye devam edeceğim' bile diyemedin." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun 13 yıldır Genel Başkan olduğunu ifade eden Özcan, "Genel Başkana 13 yıl boyunca şans verdik. 13 yıl boyunca 11 genel, yerel seçim, referandum kaybetti, yeter artık, yeter." diye konuştu.

Seçimi kaybedenin Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyen Özcan, "Kendisi genel merkezdeki şatafatlı odasında oturmaya devam ediyor. Bugün yok, kaçtı çünkü duymak istemedi, topukladı, İstanbul'a gitti. TİP milletvekilini görecekmiş. İki buçuk aydır aklın neredeydi?" diye konuştu.

Özcan, Kılıçdaroğlu'na hitaben, "Sen demokrat falan değilsin. Sen, sadece kendi muhaliflerinden, partililerinden korkan, kullanım süresi bitmiş, artık koltuğu bırakması gereken bir genel başkansın." ifadelerini kullandı.

aa-20230712-31662001-31661984-bolu-belediye-baskani-tanju-ozcanin-adalet-ve-degisim-yuruyusu.jpg

"Kurultayda aday olmayacağını açıkla"

Kılıçdaroğlu'nun gitmesi halinde partinin bölünmeyeceğini, daha çok büyüyeceğini dile getiren Özcan, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu kafayla gitmesi halinde ise 7 ay sonraki yerel seçimlerde Ankara, İstanbul, Hatay ve Antalya büyükşehir belediyelerinin kaybedilebileceğini" söyledi.

Özcan, "Bu kafayla o belediyeleri de kaybedersek Kemal Bey'in sokağa çıkacak yüzü kalmaz. Kendisine tarihi çağrıda bulunuyorum. Diyorum ki aklını başına al bay Kemal. Hemen görevi bırakacağını açıkla. Kurultay tarihini, kurultayda aday olmayacağını açıkla. Parti programını güncelle. 'Ekim sonunda ben gidiyorum' de, bizleri de rahatlat." şeklinde konuştu.

aa-20230712-31662001-31662000-bolu-belediye-baskani-tanju-ozcanin-adalet-ve-degisim-yuruyusu.jpg

Kılıçdaroğlu'nun artık yolun sonuna geldiğini, başarısız olduğunu ve gitmesi gerektiğini savunan Özcan, "75 yaşında yenemedin de 80 yaşında mı yeneceksin? Sen yeneceksin diye biz kaç seçim daha kaybedeceğiz? Çocuklarımızın geleceği gitti. Neymiş? Köylüler TRT'yi izlediği için seçimi kaybetmiş. Senin için biz seçmeni mi değiştireceğiz? Senin kazanacağın seçmen mi bulacağız? Kemal Bey bu kafayla ancak CHP kurultayında Recep Tayyip Erdoğan'ı yener. Başka bir yerde yenemez." dedi.

Özcan, konuşmasının ardından CHP Genel Merkezi önünden ayrıldı.

KILIÇDAROĞLU GEZİ DAVASI SANIĞINI ZİYARET ETTİ

Tanju Özcan'ın "kaçtı, topukladı gitti" dediği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan ve 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) Hatay milletvekili seçilen avukat Can Atalay’ı Marmara Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Atalay'ın, cezaevinden çıktıktan sonra ilk iş olarak Hatay'a gidip depremzedeleri ziyaret etmek istediğini, yargılandıkları davanın çok haksız bir dava olduğunu ve cezaevinde boşu boşuna tutulduklarını ifade ettiğini kaydetti.

aa-20230712-31661136-31661131-chp-genel-baskani-kilicdaroglu-tipten-milletvekili-secilen-can-atalayi-cezaevinde-ziyaret-etti.jpg

DAVA DOSYASI YARGITAY'DA

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 25 Nisan 2022'de Osman Kavala'ya, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Can Atalay, Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Tayfun Kahraman, Ayşe Mücella Yapıcı ve Yiğit Ali Ekmekçi'ye ise bu suça yardımdan 18'er yıl hapis cezası vermişti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi bu kararı hukuka uygun bulmuş, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ise Yapıcı hakkındaki mahkumiyet hükmünün bozulmasını, diğer sanıklar hakkındaki mahkumiyet hükümlerinin onanmasını istemişti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının tebliğnamesinde, milletvekili seçilen Can Atalay'ın yasama dokunulmazlığından yararlanamayacağı görüşü yer almıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.