Taşkent’te yatırımlara inceleme

Taşkent’te yatırımlara inceleme

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, beraberindeki heyet ile birlikte Taşkent ilçesinde incelemelerde bulundu.

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, beraberindeki heyet ile birlikte Taşkent ilçesinde incelemelerde bulundu.

Taşkent ilçesine ziyarette bulunan Konya Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Selman Özboyacı, Karayolları Bölge Müdürü İbrahim Yaşar, DSİ Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Konya Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Şube Müdürü Bekir Ceylan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Demirgül ve İlçe Belediye Başkanı Osman Arı ile birlikte Afşar Barajı ve çevresinde bulunan yolları yerinde inceledi.

"AFŞAR BARAJI CAN SUYU OLACAK"

İlgili kurum müdürleri ile birlikte Afşar Barajı'na giden Selman Özboyacı,"127 metre yüksekliğinde, 364 milyon metreküp su depolama kapasitesine sahip olan Afşar Barajımız'da depolanacak sular, inşaatı devam eden Hadimi Tüneli vasıtasıyla Bağbaşı Barajına aktarılacak. Tüm bunların ardından da şehrimize ve ülkemize can suyu olarak Mavi Tünel ile Konyamıza ulaşacak. Bu süreçler zarfında inşaatı tamamlanan tesislerde tarım arazilerine su da verilmeye başladı. Buradaki temel amacımız kaynaklarımızı doğru kullanmak ve yeraltı suyu kullanımı azaltmak. İnşallah tüm tesislerin tamamlanmasıyla da sulamaya verilen suyun artırılması, enerji üretilmesi ve yeraltı kaynaklarımızı daha da fazla desteklemeyi hedefliyoruz" dedi.

"ALTERNATİF YOLLAR İLE ULAŞIM KESİLMEYECEK"

Afşar Barajı'nın su tutmasıyla birlikte Taşkent ilçesinde bazı yolların su altında kalacağını da açıklayan Özboyacı, "Balcılar-Taşkent yolunun tamamı olmasa da bir kısmı su altında kalacak. Ana proje içerisinde yer alan yolumuzun yapılmasıyla birlikte de inşallah bölgede ulaşım daha konforlu olacak. Burada bu heyetle beraber olmamızın sebebi ana yol yapılana dek alternatif yolları incelemektir. Uygun yolları en iyi şekilde yeniden iyileştirerek vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Şu an Afşar Barajı'na su tutulma durumunu 2021 yılının ortalarına ertelettik. Amacımız tüm avantajları ve dezavantajları bir arada toplayarak hemşehrilerimiz için en iyisini sunmak" dedi.

"TÜM YATIRIMLARIMIZIN TAKİPÇİSİYİZ"

Konya ve ilçelerinde devam eden tüm yatırımların ve planlanan projelerin takipçisi olduklarına da değinen Özboyacı, "Vatandaşlarımızın istek ve önerileri doğrultusunda şehrimize yapılan veya yapılacak olan tüm projeleri takip ediyoruz. Hemşehrilerimiz ile istişare ederek en güzelini hizmete sunma gayreti içerisindeyiz. Bugün burada Taşkentimiz için önemli olan bir proje kapsamında detaylı şekilde inceleme yaptık. Cumhurbaşkanımızın şehrimize olan ilgisi herkes tarafından biliniyor. Bizlerde ilgili Bakanlarımız ve kurum ve kuruluşlarımızla halkımız için tüm yatırımları inceliyoruz, takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Taşkent’te yatırımlara inceleme

Taşkent’te yatırımlara inceleme

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.