1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Tatvan'da yeşil alan çalışmaları
Tatvan'da yeşil alan çalışmaları

Tatvan'da yeşil alan çalışmaları

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde, Van Gölü Feribot İşletme Müdürlüğü ile Tatvan Devlet Hastanesi arasında yapılan parkın 15 gün içinde hizmete...

A+A-

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde, Van Gölü Feribot İşletme Müdürlüğü ile Tatvan Devlet Hastanesi arasında yapılan parkın 15 gün içinde hizmete açılacağı bildirildi.

Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş, İstanbul'un Bağcılar ve Beykoz elediyelerinin katkısıyla yapılan parkın faaliyete geçmesiyle, ilçeye 14 bin metrekarelik yeşil alan kazandıracaklarını söyledi.

Vatandaşların göl kıyısında güzel vakit geçirmelerini sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Menteş, "Hizmetlerimizin yanında ayrıca halkın rahat edebilmesi için güzel alanlar oluşturuyoruz. 14 bin metrekarelik yeşil alanda sahile sıfır yürüyüş yolu yaptık. Işıklandırma ve yeşillendirme ile otomatik sulama çalışmaları tamamlandı. Spor grubu alanı oluşturuldu ve yanına çocuk oyun parkı kurulacak. 18 adet kamelya ve 100 adet bank kurarak halkın hizmetine açmayı planlıyoruz. Çalışmalarımız 15 gün içinde tamamlanacak. Çalışmalara destek veren belediyelerimize teşekkür ederim." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT