1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TEOG mazeret sınavlarında ilk gün oturumu
TEOG mazeret sınavlarında ilk gün oturumu

TEOG mazeret sınavlarında ilk gün oturumu

Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik mazeret sınavlarının ilk gün oturumu yapıldı

A+A-

ANKARA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik mazeret sınavlarının ilk gün oturumu gerçekleştirildi.

TEOG kapsamında, merkezi ortak sınavlara mazeretlerinden dolayı giremeyen 8'inci sınıf öğrencileri, saat 08.30'dan itibaren sınav salonlarına alındı. Öğrenciler Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden, saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de sınava girdi. Sınavlar saat 12.00'de tamamlandı.

Her ders için dört seçenekli 20 sorudan oluşan soru kitapçığı kullanıldı. Her ders için sınav süresi 40 dakika olarak uygulandı.

- 532 merkezde, 4 bin 459 öğrenci sınava girdi

Sınava, 532 sınav merkezinde, 532 okuldaki 2 bin 368 salonda 4 bin 459 öğrenci katıldı. Mazeretlerini belgelendiren 27 öğrenci evde, 7 öğrenci hastanede, 133 öğrenci de tek kişilik salonda sınava alındı.

Sınav sonuçları haziran ayı içerisinde e-okul sisteminde öğrencilerin karnelerine işlenecek.

Mazeret sınavları, yarın yapılacak fen ve teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersleri sınavlarıyla tamamlanacak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT