1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Terör mağduru çocuklara Ankaralı öğrencilerden kitap
Terör mağduru çocuklara Ankaralı öğrencilerden kitap

Terör mağduru çocuklara Ankaralı öğrencilerden kitap

Başkent genelinde yürütülen kitap bağışı kampanyasıyla 250 okuldan 20 bin kitap toplandı- Toplanan hikaye kitapları ve romanlar, terör olayları nedeniyle zarar gören Hakkari'deki okullara gönderilecek

A+A-

ANKARA (AA) - YASEMİN KALYONCUOĞLU / SELMA KASAP - Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör olayları sebebiyle zarar gören okullara destek amacıyla il genelinde kitap bağışı kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında 250 okuldan toplanan yaklaşık 20 bin kitap, Hakkari'ye gönderilecek.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, sosyal sorumluluk projesi olarak başkentin tüm ilçelerinde başlatılan kampanya ile 20 bin kitap toplandı. Kampanya 1,5 ayda tamamlandı.

250 okulun katıldığı kampanyaya, devlet ve özel vakıf okullarının yanı sıra bazı kamu kurum ve kuruluşları da katkı sağladı.

Hakkari'de okuyan öğrencilere gönderilecek kitapların çoğunluğu hiç kullanılmamış kitaplardan, geri kalanı ise çok az kullanılmış kitaplardan oluşuyor. Hikaye kitapları, romanlar ile Ankara'yı anlatan kataloglar da başkentli öğrencilerin terör mağduru çocuklara hediye ettiği kitaplar arasında bulunuyor.

Yardımların devam edeceği ve kırtasiye gibi eğitim için gerekli malzemelerin bu kapsama alınacağı ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT