1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Teröre inat uçurtma uçurdular
Teröre inat uçurtma uçurdular

Teröre inat uçurtma uçurdular

Şırnak'ta Güçlükonak Kaymakamlığınca, terör saldırıları sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerin çocukları için Uçurtma Şenliği düzenlendi

A+A-

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Güçlükonak Kaymakamlığı tarafından, terör saldırıları sonucu kent merkezindeki evlerini terk ederek ilçeye gelen ailelerin çocukları için Uçurtma Şenliği düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde düzenlenen şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Şenlik öncesi terör mağduru çocukları makamında ağırlayan Kaymakam Şahin Kazancı, temsili olarak 2 öğrenciyi makamına oturttu. Kaymakamlık makamına oturan çocuklar, Şırnak'ta olayların sona ermesini ve bölgelerinde artık terör olaylarının yaşanmaması istediklerini söyledi.

Çocuklar, ilçeye geldikleri ilk günden bu yana kendilerine her zaman destek olan Kazancı'ya teşekkür etti. Çocuklara kitap hediye edildi.

Daha sonra Kazancı, beraberindekiler ve terör mağduru çocuklar, Uçurtma Şenliği'ne katılmak üzere ilçe dışında bulunan mesire alanına gitti.

Uçurtmalarını hazırlamalarında Kazancı'nın da yardım ettiği çocuklar, uçurtmalarını en yükseğe çıkarmak için birbirleriyle yarıştı.

Şenliğe katılan çocuklar, evlerinden çıktıklarından beri ilk kez bu kadar eğlendiklerini belirterek, etkinlik için yetkililere teşekkür etti.

Kaymakam Kazancı da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Şırnak'tan terör olayları nedeniyle ilçeye göç eden çocuklar için etkinlik düzenlediklerini belirterek, miniklerin bu etkinliklerden çok keyif aldığını söyledi.

Çocukların bayramını kutlayan Kazancı, terör mağduru öğrencilere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Şenliğe, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Öksüz, İlçe Emniyet Amiri İsmet Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktuğ, okul müdürleri, polisler ve çocuklar katıldı.

Teröre inat uçurtma uçurdular

Teröre inat uçurtma uçurdular

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT