1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Terörle mücadele
Terörle mücadele

Terörle mücadele

Şırnak ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 773'e ulaştı- Operasyonlarda dün Şırnak'ta 15, Nusaybin'de 9 terörist etkisiz hale getirildi

A+A-

ANKARA (AA) - Şırnak ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 773'e yükseldi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Şırnak ile Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor. Bu kapsamda dün Nusaybin'de 9 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece ilçedeki operasyonda öldürülen toplam terörist sayısı 383 oldu. Bölgeden kaçmaya çalışan teröristlerin iki binayı ateşe verdiği ilçede, imha edilen 13 el yapımı patlayıcıyla etkisiz hale getirilen patlayıcı sayısı 938'e ulaştı.

Şırnak'taki operasyonda ise dün bölücü terör örgütü üyesi 15 kişi etkisiz hale getirildi. Operasyonda öldürülen terörist sayısı 390 oldu. 8 kaleşnikof piyade tüfeği ile bunlara ait bin 200 fişeği ele geçiren güvenlik güçleri, 12 el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdi. Operasyonda bertaraf edilen patlayıcı sayısı 975'e ulaştı.

Yüksekova'da iki teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçleri, bir doçka uçaksavar silahı, silaha ait 52 fişek, dört kaleşnikof piyade tüfeği ile 600 fişek, 10 roketatar mühimmatı ve 16 el bombası ele geçirdi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT