1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. TESK Genel Başkan Palandöken:
TESK Genel Başkan Palandöken:

TESK Genel Başkan Palandöken:

"Anneler Günü'nde hediye için ayrılan ortalama bütçenin yüzde 33'ünü 51, 100 lira arası alınan hediyeler oluşturmaktadır"

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Bendevi Palandöken, Anneler Günü'nde hediye için ayrılan ortalama bütçenin yüzde 33'ünün 51, 100 lira arası alınan hediyelerden oluştuğunu belirtti.

Palandöken, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, annelerin, dünyanını en zor işini hiçbir ücret almadan, 24 saat boyunca yaptığına dikkati çekti.

Annelerin bu özel gününün, küçük de olsa bir hediye ile kutlanması gerektiğini ifade eden Palandöken, esnaf ve sanatkarlarda her zevke, her keseye uygun hediye bulmanın mümkün olduğunu kaydetti.

Esnafın iş yaptığı önemli günlerden birinin de Anneler Günü olduğuna işaret eden Palandöken, şu ifadeleri kullandı:

"Anneler Günü, başta kuyumcu esnafımız olmak üzere çiçekçi, aksesuarcı, konfeksiyoncu, beyaz eşya ve züccaciyeci, pastacı, taksici esnafımızın iş yaptığı önemli günlerden birisidir. Çiçek siparişinizi verirken, altın takınızı seçerken tanıdık esnaftan almaya özen gösterin. Herkes kesesine göre, beğenisine göre bir hediyeyi esnafımızdan bulabilecektir. Anneler Günü'nde hediye için ayrılan ortalama bütçenin yüzde 33'ünü 51, 100 lira arası alınan hediyeler, yüzde 25'ini 101, 250 lira arası alınan hediyeler oluşturmaktadır. Bu hafta sonu yapılacak Anneler Günü harcamalarının piyasayı canlandırmasını bekliyoruz."

HABERE YORUM KAT