1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TİKA'dan Afganistan'da eğitime destek
TİKA'dan Afganistan'da eğitime destek

TİKA'dan Afganistan'da eğitime destek

MEZAR-I ŞERİF (AA) - Afganistan'da birçok alanda proje gerçekleştiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Belh vilayetinin merkezi...

A+A-

MEZAR-I ŞERİF (AA) - Afganistan'da birçok alanda proje gerçekleştiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Belh vilayetinin merkezi Mezar-i Şerif şehrindeki Fatema Belhi Kız Lisesi'ne malzeme desteği yaptı.

Malzemelerin teslimi için düzenlenen törene TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörlüğü yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Fatema Belhi Kız Lisesi Müdürü Afgani Şaraf, TİKA'nın yaptığı yardımlardan bahsederek, bu yardımların Afganistan halkının kalplerinde yer aldığını söyledi.

Türkiye'nin, Afganistan'da kardeşlik görevini yerine getirdiğini ifade eden Şaraf, yapılan bu yardımların yüz yıllar sonra da hatırlanacağını belirtti.

Şaraf, TİKA'nın daha önce de Mezar-ı Şerif'te onlarca projeyi hayata geçirdiğini, Fatema Belhi Kız Lisesi'ne yapılan 400 öğrenci masa-sırası yardımıyla öğrencilerin sıkıntılarının giderilmiş olduğunu kaydetti.

Konuşmanın ardından TİKA yetkilileri masa ve sıraları yenilenen sınıfları gezdi.

HABERE YORUM KAT