1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TİKA'dan Kazakistan'a eğitim desteği
TİKA'dan Kazakistan'a eğitim desteği

TİKA'dan Kazakistan'a eğitim desteği

TİKA'nın Kazakistan'daki eğitim programları kapsamında 460 Kazak eğitimci Türkiye'de staj yaptı

A+A-

ASTANA (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Astana Program Koordinatörü Mehmet Bodur, son 5 yılda 460 Kazak eğitimcinin Türkiye'de staj yaptığını bildirdi.

Bodur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2011 yılında Türkiye ve Kazakistan eğitim bakanlıklarının "Kazakistan'da Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi Projesi" başlattıklarını belirtti.

Türkiye'de staj yapan eğitimcilerin Kazakistan'daki okullarda tecrübe paylaşımını başarıyla uyguladığını söyleyen Bodur, projelerin bu ülkenin mesleki ve teknik eğitimine önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Bodur, Kazak meslek ve teknik eğitimi eğitimcilerinin farklı dönemlerde iki haftalık staj programlarına katıldığını belirterek "Bugüne kadar 460 Kazak eğitimci, bilgi işlem ve hesaplama teknolojileri, inşaat ve tamirat işleri, dericilik ve koyun derisi ürünlerinin üretimi, kuaförlük ve kozmetik, turizm, tarım bilimi, araba teknik bakım ve tamiri, büro yönetimi, ilkokul ve okul öncesi öğretmenliği gibi alanlarda Türkiye'de staj yaptı" bilgisini verdi.


HABERE YORUM KAT