1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Trabzon'da kültür sanat
Trabzon'da kültür sanat

Trabzon'da kültür sanat

TDT'nin organizasyonunda düzenlenen "17. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" devam ediyor

A+A-

TRABZON (AA) - Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) organizasyonunda düzenlenen ''17. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali'' sürüyor.

Festivale, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, KKTC, İran, Ukrayna, İspanya, Hindistan ve Slovakya'dan tiyatro toplulukları katılıyor.

Etkinlik kapsamında Ukrayna'nın Drogobiç Müzikal Drama Tiyatrosu ''Helikopter'' adlı oyunu, 11 ile 12 Mayıs'ta Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde beğeniye sunacak.

Bakırköy Belediye Tiyatrosu, ''Ben o İstanbul'u çok sevdim'' oyununu, 13 Mayıs'ta, İspanya'nın Yllana topluluğu ise ''Brokers'' adlı oyunu 14 ile 15 Mayıs'ta aynı yerde sahneleyecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu ''Uçlar'' adlı oyunu 16 ile 17 Mayıs'ta, Ankara Devlet Tiyatrosu da ''Nihayet Bitti'' adlı oyunu 18 ile 19 Mayıs'ta tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Festival, 20 Mayıs'ta sona erecek.

- Resim sergisi

Osman Zeki Demirkale, Evrensel Baş ve Ekrem Kutlu'nun eserlerinden oluşan resim sergisi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi'nde yarından itibaren 14 Mayıs'a kadar gezilebilecek.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT