1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Trt'nin Ulus Yerleşkesi Ve Digitürk Binasını İşgal Girişimi Davası
Trt'nin Ulus Yerleşkesi Ve Digitürk Binasını İşgal Girişimi Davası

Trt'nin Ulus Yerleşkesi Ve Digitürk Binasını İşgal Girişimi Davası

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, Vodafone Arena Stadı ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirerek, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digitürk'ün binasını işgal etmeye çalıştığı iddiasıyla 58'i tutuklu 96 sanığın yargıla

A+A-

İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, Vodafone Arena Stadı ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirip TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk binasını işgal edip ele geçirmeye çalıştığı iddiasıyla 58'i tutuklu 96 sanığın yargılandığı davada, sanık ve müşteki avukatların talepleri alınıyor.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki binada yer alan salonda İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada, TRT ve Digitürk’te çalışan güvenlik görevlileri ile 15 Temmuz da görev yapan emniyet personelleri tanık olarak ifade verdi.

Bir sanık avukatı, Hava Harp Okulu öğrencilerinden Mehmet İhsan Sinav’ın duruşmada tanık olarak dinlenilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, Sinav’ın tanıklığını kabul ederek, duruşmada dinlenilmesine karar verdi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile askeri okuldan ihraç edildiğini dile getiren Sinav, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın, 15 Temmuz günü Yalova'daki askeri kampı ziyaret ettiğini öne sürdü.

Sinav, darbe girişimine iştirak etmediğini savundu.

Duruşmada, sanık ve müşteki avukatlarının talepleri alınıyor.


HABERE YORUM KAT