1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tüm tedbirler alındı
Tüm tedbirler alındı

Tüm tedbirler alındı

İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, 9 günlük bayram tatili süresince il merkezi ve ilçelerde mevcut tüm 112 istasyonları ve hastanelerin acil servislerinin 24 saat hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı

A+A-

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı tatilinde il genelinde sağlık hizmetlerinde aksama yaşanmaması için gereken tüm tedbirler alındı. İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, Pusula’ya yaptığı açıklamada; “İl merkezimizde ve ilçelerimizde mevcut tüm 112 istasyonları ve hastanelerin acil servisleri bayram tatili süresince 24 saat hizmet vermeye devam edecek” dedi. Kurban Bayramının sağlıklı bir şekilde geçirilmesi için yapılması gerekenler ve alınan tedbirleri ile ilgili de konuşan Küçükkendirci, “Öncelikle halkımızın, Kurban Bayramını kazasız, belasız sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirmelerini temenni ediyorum. Bayram tatilinde sağlık hizmetlerinde aksama yaşanmaması için gereken tüm tedbirler alındı. İl merkezimizde ve ilçelerimizde mevcut tüm 112 istasyonları ve hastanelerin acil servisleri bayram tatili süresince 24 saat hizmet vermeye devam edecek.  Acil sağlık hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız, 112 Komuta Kontrol Merkezi koordinasyonunda 112 ambulansları ile uygun hastanelere sevk edilecekler. Hastanelerimizde ise ilgili cerrahi dallarda uzman hekimlerin nöbet planlamaları günün her saati ulaşılabilecek şekilde yapıldı” şeklinde konuştu.

YARALANMALARA DİKKAT

Kurban kesimi sürecinde olabilecek yaralanmalara dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Küçükkendirci, “Kurban kesimi ve etlerin parçalanması işleri mümkün olduğunca ehil insanlara yaptırılmalıdır. Bu işlemler esnasında gelişebilecek yaralanmalarda; kesikler için yara temiz bir bezle bastırılarak kapatılmalı, kırık ve çıkık şüphesi için ise yaralı hareket ettirilmemelidir. Her iki durumda da 112 aranmalı ve mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır” dedi. (Muhammed Esad Çağla)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT