1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Tunceli'deki terör saldırısı
Tunceli'deki terör saldırısı

Tunceli'deki terör saldırısı

Tunceli'deki terör saldırısında şehit edilen Jandarma Er Özkan Özden, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da katıldığı cenaze töreninin ardından, toprağa verildi

A+A-

SAMSUN (AA) - Tunceli'deki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Er Özkan Özden (21), Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da katıldığı cenaze töreninin ardından, son yolculuğuna uğurlandı.

Kıranköy Mezarlığı gasilhanesinden alınan şehit Özden'in Türk bayrağına sarılı cenazesi, nakil aracıyla Büyük Cami önündeki meydana getirildi.

Buradaki törende, Pazar Yeri İmamı Resul Güneş tarafından Kuran'ı Kerim okundu. Ardından şehit jandarma er Özkan Özden'in öz geçmişi okundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, şehit babası Rasim Özden'e başsağlığı dileklerini iletti. Daha sonra Samsun Müftü Yardımcısı Abdullah Bilece tarafından ikindi namazı sonrası cenaze namazı kılındı.

Baba Rasim, anne Suriye Özden ve şehidin yakınları tabutunu sarılarak, gözyaşı döktü.

Daha sonra şehit Özden'in cenazesi askerlerin omuzunda top arabasına konuldu. Bir süre oğlunun ardından yürüyen anne Suriye Özden'in dua okuduğu gözlendi.

Şehidin cenazesi, daha sonra Kıranköy Mezarlığı'nda bulunan şehitliğe götürülerek, burada defnedildi.

Törene, baba Rasim ve anne Suriye, kardeş Kenan Özden ile yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eski bakanlardan Murat Başeskioğlu, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tunceli-Elazığ karayolu Göktepe köyü yakınlarında zırhlı askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Özkan Özden'in de aralarında bulunduğu 3 asker şehit edilmişti.


Tunceli'deki terör saldırısı

Tunceli'deki terör saldırısı

HABERE YORUM KAT