1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türk Böbrek Vakfı'ndan yardım defilesi
Türk Böbrek Vakfı'ndan yardım defilesi

Türk Böbrek Vakfı'ndan yardım defilesi

Vakıf, diyaliz merkezlerinde tedavi gören böbrek hastası ailelerin çocuklarına verilecek eğitim yardımlarına kaynak sağlamak amacıyla "Anneler ve Çocukları" adlı defile gerçekleştirecek- Sanat, spor ve cemiyet hayatından ünlü annelerinin, çocuklarıyla pod

A+A-

İSTANBUL (AA) - Türk Böbrek Vakfı, diyaliz merkezlerinde tedavi gören böbrek hastası ailelerin çocuklarına verilecek eğitim yardımlarına kaynak sağlamak amacıyla "Anneler ve Çocukları" adlı defile düzenleyecek.

Böbrek Vakfından yapılan açıklamaya göre, sanat, spor ve cemiyet hayatından ünlü annelerin, çocuklarıyla podyuma çıkacağı defile, 9 Mayıs'ta Shangri-La Hotel'de gerçekleştirilecek.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk ve Yönetim Kurulu Üyesi Seval Ermiş himayelerinde, Selda Topal ve Tuğba Şahin’in projelendirdiği organizasyon, ünlü modacı Gülnur Güneş’in de desteğiyle hayata geçecek. Ünlü anneler ve çocukları, defilede Gülnur Güneş’in yeni markası Gigiis tasarımları ile podyuma çıkacak.

Podyumda yer alacak ünlü isimler İpek Açar, Zeynep Ilıcalı, Işıl Reçber , Aylin Yılmaz, Aslı Tacir, Hülya Kanlı, Şebnem Arslan, Ayşe Kucuroğlu, Cansel Kut, Hande Acar, Serap Sarı, Hande Can Yüce, Neslihan Demir, Selen Görgüzel, Tuğba Şahin, Melis Babadağ, Dilek Birgen, Pınar Güneş, Mergim Agel, Sinem Ceceli, Belma Canciğer ve Selvi Serttaş provalar için Gülnur Güneş’in atölyesinde buluştu. Burada hem provalar yapıldı hem de ekip kaynaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, iş, sanat ve spor dünyasının önemli kadınlarının, projeye olan desteklerinin çok özel olduğunu belirterek, katılımcıların toplumsal birliktelik ve sosyal sorumluluk adına gösterdikleri özveriden büyük onur duyduğunu vurguladı.

Provalara kızı Aslı Gönül ile katılan İpek Açar ise Türk Böbrek Vakfının diyaliz merkezlerinde tedavi gören böbrek hastalarının hem çocuklarına eğitim yardımı hem de sağlık sorunlarına katkı sağlayacak bu projede yer almanın kendileri için çok özel olduğunu aktardı.

Kızı Aslı Gönül'ün göz önünde olmayı çok sevmediğini ifade eden Açar, "Söz konusu çocuklar olunca büyük bir heyecanla yer almak istedi. Sosyal sorumluluğunun bilincinde ve böyle projelere değer veren bir genç. Sahne tecrübesine sahip olsam da podyumda yürümek bizim için farklı bir deneyim olacak. Biz Aslı Gönül ile herkesi bu projeye destek vermeye davet ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Shangri-La'da 9 Mayıs'ta yapılacak defilenin ardından Türk pop müziğinin güçlü sesi Ayşegül Aldinç sahneye çıkacak. Aldinç'e konseri sırasında Metin Özülkü Orkestrası eşlik edecek.

Bu arada, tüm geliri Türk Böbrek Vakfının diyaliz merkezlerinde tedavi gören böbrek hastası ailelerin çocuklarına eğitim yardımı olarak kullanılacak olan etkinliğin biletlerinin ilgi gördüğü belirtildi.


Türk Böbrek Vakfı'ndan yardım defilesi

Türk Böbrek Vakfı'ndan yardım defilesi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT