1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türk Yıldızları'nın kokpiti ilk kez çocuklara emanet
Türk Yıldızları'nın kokpiti ilk kez çocuklara emanet

Türk Yıldızları'nın kokpiti ilk kez çocuklara emanet

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları'nın pilotları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında kokpitlerini ilk kez miniklere bıraktı

A+A-

ANTALYA (AA) - EXPO 2016'nın açılışında gösteri yapmak üzere Antalya'da bulunan Türk Yıldızları ekibi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarla bir araya geldi. Ekipten 8 pilot, etkinlik kapsamında NF-5 tipi jet uçaklarının kokpitlerini çocuklara emanet etti.

Askeri havalimanına gelen 4 kız ve 4 erkek çocuğa, Türk Yıldızları'nın tulumu giydirildi. Daha sonra bir pilot eşliğinde alana geçen çocuklar, burada bekleyen jetlere bindirildi.

Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bundan sonra gözlerinin asla arkada kalmayacağını vurgulayarak şöyle konuştu:

"Şimdi görüyorum çocuklarımızın maşallahı var. Koltuğumuzu emanet edeceğimiz insanları da bulduk. Bizim yerimize gelecek aslan parçaları da bunlar. Bugün 23 Nisan, Atatürk'ün çocuklara hediyesidir. Tabii ki bu hediyenin değeri kim tarafından hediye edildiğidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara hediye edilmiş bu güzel günde, bu bayramda biz de bir nebze olsun içimizdeki çocuğu yaşadık."

Tim lideri Hava Pilot Yüzbaşı Osman Yığcı ise 23 Nisan'da çocuklarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

"Kaskları takıp birinci ben olacağım"

Etkinliğe katılan 11 yaşındaki Ayça Kocatürk, "Pilot olacağım ve ben de bu uçakları kullanacağım, Türk Yıldızları'nın uçağını kullanacağım. Kaskları takıp birinci olan ben olacağım." ifadelerini kullandı.

Türk Yıldızları pilotları, etkinliğin ardından Antalya semalarında gösteri uçuşu yaptı.

Bu sırada 9 yaşındaki Umut Nalkıran, Hava Kontrol Üsteğmen Selim Şensoy'un yardımıyla pilotlarla bağlantı kurdu. Küçük Umut, telsiz konuşmasında "Sizler, hayalimizdeki kahramanlarsınız. Sizlerle beraber 23 Nisan'ı kutlamak çok güzeldi. Sizi seviyoruz." dedi.

Buna karşılık tim lideri Yığcı da uçaktan, "Biz de sizler için uçmaktan çok mutlu olduk. Ülkemizin geleceği, geleceğimizin yıldızları sizlersiniz. Bayramınız kutlu olsun." diye konuştu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT