Türkistanlı Torunlardan Ahmet Hâki Efendi’ye Vefa

Türkistanlı Torunlardan Ahmet Hâki Efendi’ye Vefa

Konya Uluslararası Mevlâna Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmekte olan Türkistanlı öğrenciler, “Türkistanlı kahraman mücahit, âlim Ahmet Haki Efendi’ye Vefa” programı kapsamında Türkistanlı mücahit Ahmed Haki İzler Efendi’yi, Üçler ..

Konya Uluslararası Mevlâna Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmekte olan Türkistanlı öğrenciler, “Türkistanlı kahraman mücahit, âlim Ahmet Haki Efendi’ye Vefa” programı kapsamında Türkistanlı mücahit Ahmed Haki İzler Efendi’yi, Üçler Mezarlığındaki kabri başında dualarla andılar. Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Türkiye’ye getirilen gençler, Türkistanlı Ahmed Haki Efendi’nin kabri başında Yasin-İ Şerif okuyup, Türkistan’a ve İslam âlemine yaptığı hizmetleri anarak dua ettiler.  Türkistan’da doğan İslam adına büyük hizmetlerde bulunan ve vatanı için cihad eden âlim, Ahmet Haki Efendi, Konyalıların yakından tanığı bir isim. Aralarında Tahir Büyükkörükçü Hoca’nın da bulunduğu birçok ünlü isme hocalık yapan Ahmed Haki İzler Efendi,  1975 yılında Konya’da vefat etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.