Türkiye her bir yangının hesabını soracak güçtedir

Türkiye her bir yangının hesabını soracak güçtedir

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, bazı illerde çıkan orman yangınlarına ilişkin, “Şunu bilsinler ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti her bir yangını çıkaranı bulacak ve hesabını soracak güçtedir” dedi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları programında, ülkenin farklı noktalarında çıkan yangınlar dolayısıyla üzgün olduğunu söyledi. Yangınların, ormanlarla, canlılarla birlikte ülkedeki herkesin ciğerini de yaktığını dile getiren Keşir, "Piknikçilik gibi ihmalden olan yangınlara dahi canımız yanarken şimdi yangınların 41 noktada, farklı niyetlerle, farklı şekilde, aynı anda olması akla başka sorular da getiriyor. Şunu bilsinler ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti her bir yangını çıkaranı bulacak ve hesabını soracak güçtedir. Geçmişte de yangınlar oldu. Yangınlardan sonra yanan bölgelerin her birinde yapılan ağaçlandırmalarla orman alanlarımızı tekrar muhafaza etmeye gayret ediyoruz. Ağaçların dışında hayvanlar var, toprak altında yaşayan canlılar var. Bu anlamda gerçekten büyük bir varlığımız şu an yanıyor” dedi.

ayse-kesir.jpg

BU ÜLKENİN KADINLARINA GÜVENİYORUZ

Keşir, Konya’ya, Konyalı kadınların başarı hikayelerini dinlemek, yeni hikayelerin yazılmasına destek vermek için geldiklerini belirterek, “Kadınlarımız son derece zekiler, çalışkanlar, sebatlılar. Öncelikle ailelerini, evlerini ve ülkelerini de seviyorlar. Muhtemeldir ki; bir kasabada, bir ilçede, bir mahallede, ‘Şöyle bir imkan olsaydı acaba ne yapardım?’ diye sorular dolaşıyor akıllarında. Biz bu sorulara cevap bulmak için geldik” ifadelerini kullandı. Çocukları için, memleket için hayal kuran her kadına destek verme gayretinde olduklarının altını çizen Keşir, “Unutmayın her şey bir hayal ve bir hedefle başlar. Bu ülkenin kadınlarına güveniyoruz” diye konuştu.

USTA: YALAN HABERLERLE YANGINLARI KÖRÜKLEMEYE UĞRAŞIYORLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da ülkenin farklı noktalarında çıkan yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diledi. Yanan, zarar gören ağaçlar ile yaşamını yitiren bütün canlılar için çok üzgün olduğunu dile getiren Usta, şöyle devam etti: "Evler, eşyalar, yıkılan hayatlar var. Bu ailelerimizin hepsine sabır diliyoruz. Elbette yaralarını saracağız, yalnız değiller. Biz güçlü AK Parti ailesi ve kadınları olarak, ilk günden ellerimizi kollarımızı sıvadık, yanlarında olduğumuzu ve her daim olacağımızı ve ne gerekiyorsa yapacağımızı ilan ettik.”

leyla-sahin-usta.jpg

TDBB’DEN 100 BİN FİDANLIK BAĞIŞ

Vatanına, milletine bağlı herkesi seferber olup, fidan dikmeye davet eden Usta, “Sayın başkanımızla birlikte, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin toplantısına uğradık. Oradan şunu öğrendik. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) 100 bin fidan bağışlamak istediklerini söylediler. Birlik olmak budur. Bugün birlik ve beraberlik içerisinde yaraları sarma zamanı. Bugün bütün imkanlarımızla seferber olup, nerede yangın varsa onu söndürmek, nerede acı varsa onu paylaşmak zamanı. Bugün, fidan dikme zamanı” diye konuştu. Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Buluşmaları programı vesilesiyle Konya’daki girişimci kadınlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Usta, programın girişimci veya girişim arzusu taşıyan bütün kadınlara heyecan ve yeni bir motivasyon vereceğini vurguladı.

gulay-samanci.jpg

SAMANCI: ÖNÜNÜ GÖREMEYEN BİR TÜRKİYE’DEN 2071’İ PLANLAYAN BİR TÜRKİYE’YE GELDİK

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı’da yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı. AK Parti iktidarının öncesinde kadınların problemlerini ortaya koyacak, onların istihdamda, ekonomide, sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde sorunlarına dokunan kimsenin olmadığını söyleyen Samancı, “Bugün çok şükür ki bu fırsat var. Önünü göremeyen bir Türkiye’den 2071’i planlayan bir Türkiye’ye geldik. Anadolu kadınlarımızla beraberde bu güçlü yolda yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından, aldıkları devlet destekleriyle iş sahibi olarak ülke ekonomisine ve üretimine katkı sağlayan, çevrelerindeki diğer kadınlara da istihdam imkanı sunan girişimci iş kadınları, hikayelerini programa katılanlarla paylaştı. Kentteki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de programa katılanlara, kadın girişimcilere ilişkin projelerine dair bilgi verdi. Programa AK Parti Konya İl Kadın Kolları teşkilat mensupları ile çok sayıda kadın girişimci ve davetli katıldı. (Gülşen Çopur)

dsc-1163.jpg

dsc-1172.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.