1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kılıç:
Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kılıç:

Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kılıç:

"Türk ürünleri Irak’ta kalitesini kanıtladı ve Irak halkının ilk tercihleri arasına girdi"

A+A-

MERSİN (AA) - Türkiye Irak Sanayicileri ve İş adamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, Türk ürünlerinin Irak’ta kalitesini kanıtladığını ve en çok tercih edilenler arasında yer aldığını belirtti.

Kılıç, yazılı açıklamasında, Türkiye ve Irak'ta yatırım olanaklarının araştırılıp ihtiyaçlar doğrultusunda ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

TISİAD olarak iki ülke adına önemli sorumluluklar üstlendiklerini ifade eden Kılıç, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bağdat'ın güney tarafı güvenli ve yatırım bekliyor. İki ülke halkının ve hükümetinin ticari ilişkileri geliştirme isteği var. Bunu bizler yaşama geçirebiliriz. Irak bizler için önemli ve daha da büyütülmesi gereken bir pazar. Bu pazardan Mersinli ihracatçıların sağlıklı, kazançlı ve daha da fazla yararlanmasını arzu ediyoruz. Irak'ta Türk mallarına karşı büyük bir ilgi ve sempati var. Türk ürünleri Irak’ta kalitesini kanıtladı ve Irak halkının ilk tercihleri arasına girdi. İşbirliğimizin artması hepimiz için fayda sağlayacaktır."

HABERE YORUM KAT