1. HABERLER

  2. 3.SAYFA

  3. Tuvalete sık gidince…
Tuvalete sık gidince…

Tuvalete sık gidince…

Konya’da tuvalete çok sık gitmeye başlamasıyla birlikte yapılan tetkikler sonucu beyninde ur tespit edilen 35 yaşındaki öğretmen Kemal Özkaçar, endoskopik cerrahi yöntemiyle ameliyat edildi. Göz çukuru ve beyin arasındaki ur burundan girilerek alındı

A+A-

Rehberlik öğretmeni olarak görev yapan 35 yaşındaki Kemal Özkaçar, daha önce insülün direnci ve gözlerinde ağrı şikayetleri bulunduğunu söyledi. Bu tedavilerine devam ederken son bir aydır ihtiyacı olmamasına rağmen sürekli tuvalete gitme durumu oluştuğunu anlatan Özkaçar, “Tahliller yapıldı ve tomografi çekildi. Ürolojik olarak herhangi bir rahatsızlığım olmadığı ortaya çıktı. Ama hormon değerlerim yüksekti. İlaçlı MR çekildi ve beyin ile göz çukurunun alt kısmında bulunan ve vücuttaki hormon dengelerini sağlayan hipofize baskı yapan tümör olduğu ortaya çıktı. Bu tümörden dolayı vücudumdaki hormon dengesinin bozulduğu ve daha önceki rahatsızlıklarımın bu tümörden kaynaklandığı belirlendi” dedi. Özkaçar, 2 santimetreye ulaşan tümörün endoskopik cerrahi yöntemiyle alındığı ve sorunlarının ortadan kalktığını sözlerine ekledi.  

Özel Medicana Hastanesi Beyin Cerrahı Prof Dr. Özerk Okutan hastanın rahatsızlığının ‘Hipofiz Adenomu’ olarak adlandırıldığını söyledi. Bu tür büyük ameliyatların genellikle kafatasının açılarak yapıldığını belirten Prof. Dr. Okutan, “Ama biz kafatasını açmadan tamamen endoskopik yöntemle burundan girerek gerçekleştirdik. Bu tür ameliyatlarda vücutta hiçbir kesi veya iz kalmıyor. Hasta için de daha güvenli” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT