1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Uluslararası Şeker Örgütü 49. Konsey Toplantısı
Uluslararası Şeker Örgütü 49. Konsey Toplantısı

Uluslararası Şeker Örgütü 49. Konsey Toplantısı

ANKARA (AA) - Uluslararası Şeker Örgütü’nün (ISO) 49. Konsey Toplantısı Şeker Kurumunun ev sahipliğinde İstanbul'da yapılacak. Şeker Kurumundan yapılan...

A+A-

ANKARA (AA) - Uluslararası Şeker Örgütü’nün (ISO) 49. Konsey Toplantısı Şeker Kurumunun ev sahipliğinde İstanbul'da yapılacak.

Şeker Kurumundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin de aralarında olduğu 87 üyesi bulunan Uluslararası Şeker Örgütü’nün 2016 yılı 49. Konsey Toplantısı, Şeker Kurumunun ev sahipliğinde 24-27 Mayıs'ta İstanbul Hilton Bomonti Otel’de düzenlenecek.

Toplantı çerçevesinde "Şeker: Gerçekler ve Efsaneler" ana teması altında şekerin beslenme ve sağlığa ilişkin algısı ve sürdürülebilirlik alt başlıkları tartışılacak.

Alanında uzman ulusal ve uluslararası konuşmacıların katılacağı organizasyon, Türkiye'nin dünya şeker piyasasının merkezinde konumlandırılması için fırsatlar sunacak.

Organizasyon ayrıca, Türkiye'nin şeker politikalarına yön verecek, paydaşlara ise ulusal ve uluslararası bir platformda kendilerini tanıtma imkanı sağlayacak.

HABERE YORUM KAT