1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Umreye gidecek Romanlara uğurlama töreni
Umreye gidecek Romanlara uğurlama töreni

Umreye gidecek Romanlara uğurlama töreni

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'nca başlatılan proje kapsamında Manisa'da umreye gidecek Roman vatandaşlar için uğurlama töreni düzenlendi - AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Sait: - "Roman kardeşlerimizi bug

A+A-

MANİSA (AA) - AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'nca başlatılan proje kapsamında Manisa'da umreye gidecek Roman vatandaşlar törenle uğurlandı.

Romanların yoğun olarak yaşadığı Yunusemre ilçesi Malta semtinde düzenlenen törende konuşan AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Rifat Sait, proje kapsamında ilk aşamada İzmir ve Manisa'dan 33 Roman vatandaşın ilk kafile olarak umreye gönderildiğini söyledi.

Hayır yapmak isteyenlerin projeye destek olmak amacıyla kaymakamlıklar ve valiliklere başvurabileceğini ifade eden Sait, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’nın başlattığı proje mimarının AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı ve aynı zamanda Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ olduğunu vurguladı.

"Manisa ve İzmir’den 33 kişiyi inşallah umreye kutsal topraklara götürüyoruz." diyen Sait, Türkiye’nin farklı vilayetlerinden Konya’dan, Edirne’den, Çanakkale’den, Bursa’dan 33’er kişilik kafileler olmak üzere 333 kişiyi daha kutsal topraklara götürmek istediklerini kaydetti.

Hayırsever vatandaşların destekleriyle bu sayıyı artırmayı amaçladıklarını anlatan Sait, "Proje, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın projesi. Çok önemli proje, çok hayırlı bir proje. Kendisine gelen iki roman vatandaşımızın talebi üzerine doğmuş bir proje. Bugün İzmir’den ve Manisa’dan 33 kişiyi umreye uğurlayacağız. Bunlardan tek bir isteğimiz var. Bizim için Türkiye için şehitlerimiz, polislerimiz, askerlerimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için dua etsinler istiyoruz. Roman kardeşlerimizi bugün umreye götürerek hayırlı bir görevi yerine getirmiş oluyoruz.'' değerlendirmesinde bulundu.

Sait, AK Parti'nin ilk kez 2009’da Roman Çalıştayı'nı, farkındalığını oluşturduğunu ve bu konuda önemli hizmetler yaptığını aktararak, verdiği destekten dolayı AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'a teşekkür etti. Sait, 33 kişilik ilk kafilenin sabah Ankara'da düzenlenecek törenle kutsal topraklara uğurlanacağını belirterek, 21 Mayıs'ta Türkiye'ye geri dönecek kafilenin 22 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret edip, zem zem ve hurma ikram edeceğini sözlerine ekledi.

Kafile dualarla Ankara'ya uğurlandı.'

HABERE YORUM KAT