1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Üniversite öğrencilerinden ortaokula anlamlı yardım
Üniversite öğrencilerinden ortaokula anlamlı yardım

Üniversite öğrencilerinden ortaokula anlamlı yardım

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü üyelerinin yürüttüğü kampanyada toplanan yardımlarla Malatya'da bir ortaokula sosyal aktivite salonu yapıldı

A+A-

MALATYA (AA) - Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü üyelerinin yürüttüğü "Bi' Soluk Kafe" kampanyasında toplanan yardımlar ile Malatya'nın Darende ilçesindeki bir ortaokula sosyal aktivite salonu kuruldu.

Kulüp Başkanı Beyhan Esra Turgut, Ahmet Çokyaşar Ortaokulu'nda yaptırılan salonun açılışındaki konuşmasında, üniversite öğrencilerinin başlattığı kampanyada elde edilen gelir ile bazı okullarda sınıflar oluşturduklarını söyledi.

Turgut, okulların en önemli eksiğinin bilgisayar ve kitap olduğunu belirterek, "Ahmet Çokyaşar Ortaokulumuza sosyal aktivite sınıfı kazandırdık. Burasıyla Türkiye genelindeki 57. sınıfımızı kurmuş olduk. Sınıfımızda oyun setleri, bilgisayar, kitap, akıllı tahta ve çeşitli aktiviteler bulunuyor. 2006'dan bu yana hem eğitime hem de Anadolu'daki ihtiyaç duyulan okullara destek oluyoruz." diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce de salonun yapımına katkıda bulunan öğrencilere teşekkür etti.

Daha sonra 11 bilgisayar, bin 200 kitap ve çeşitli oyun materyallerinin bulunduğu "Bi' Soluk Kafe Sosyal Aktivite Sınıfı" açıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT