Unvan değişikliği atama takvimi yayınlanmalı

Unvan değişikliği atama takvimi yayınlanmalı

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer, “Milli Eğitim Bakanlığı unvan değişikliği atama takvimini bir an önce yayınlamalıdır" dedi

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer, “Milli Eğitim Bakanlığı unvan değişikliği atama takvimini bir an önce yayınlamalıdır. Türk Eğitim-Sen olarak kazanan adayların atama başvuruları alınarak atama işlemlerinin gerçekleştirilmesi talep ediyoruz” dedi. Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şu sözlere yer verdi. “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda görev yapan personeller için unvan değişikliği sınavı 2-3-4 Mart 2021 tarihlerinde e-sınav olarak yapılmış, sınav sonuçları 22 Mart 2021 tarihinde ilan edilmiş, sınavı kazanan adayların görev unvanlarına göre puan sıralaması ise 5 Mayıs 2021 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde ilan edilmiştir.

Ancak Millî Eğitim Bakanlığı personelinin görevde yükselme, unvan değişikliği ve yer değiştirme suretiyle atanması hakkında yönetmelik gereği yapılan bu sınavlara ilişkin sınavı kazanarak başarılı olan adaylar için sözlü sınav yapılıp yapılmayacağı, başvuru işlemlerinin ne zaman yapılacağı, atamaların ve göreve başlama işlemlerinin ne zaman yapılacağını belirten bir açıklama bugüne kadar yapılmadığı gibi bu bilgileri içeren bir takvim de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmamıştır.

Sınavı kazanan adaylar ise bir an önce atama başvurularının alınarak atama işlemlerinin gerçekleştirilmesini talep etmektedirler. Sınavı kazanan adayların bu haklı beklentilerini karşılamak adına unvan değişikliğine bağlı sözlü sınavın yapılıp yapılmayacağı ve atama başvuru aşamalarını gösteren bir takvimin ivedilikle kamuoyuna açıklanması gerektiği hususunda Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talepte bulunduk.” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.