1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Usta aşçılardan "Tencere Orkestrası"
Usta aşçılardan "Tencere Orkestrası"

Usta aşçılardan "Tencere Orkestrası"

Bolu'nun Mengen ilçesinde düzenlenen Ulusal Aşçılık Kampı sona erdi- Kampın gala gecesinde aşçıların oluşturduğu "Tencere Orkestrası" konser verdi

A+A-

BOLU (AA) - Mengen ilçesinde gerçekleştirilen Ulusal Aşçılık Kampı, usta aşçılardan oluşan "Tencere Orkestrası"nın konseri ile bitti.

Aşçılık Okulu Mezunları Derneğinin (ASOMDER), bu sene ikincisini düzenlediği Ulusal Aşçılık Kampı, eğitim, workshop, seminer ve sokak şenliklerinin ardından düzenlenen gala gecesi ile tamamlandı. 10 gün süren kampa 42 üniversiteden 160'ın üzerinde aşçı adayı katılırken, kamp boyunca verilen eğitimlerde birer ton tavuk ve kırmızı et, 400 kilogram deniz mahsulü, 200 kilogram bulgur, 200 kilogramın üzerinde bakliyat ve 500 kilogram yağ tüketildi.

Aşçılık kampı, Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde oluşturulan alanda verilen gala yemeği ve eğlencelerle sona erdi.

Gala gecesinde ASOMDER üyelerince oluşturulan "Tencere Orkestrası"da konser verdi. Usta aşçılar ellerindeki tencere kapakları, kepçeler, çeşitli mutfak aletleri ile davetlilere ve kampa katılan öğrencilere mini bir gösteri sundu.

Mutfak aletlerinin çıkardığı seslerin bir müziğe dönüştüğü konsere izleyenler de coşkuyla eşlik etti.

ASOMDER Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dağlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakitlerini yemek yaparak geçirdiklerini belirterek, "Ama mutfakta o kadar çok ses var ki çalışmayı da zevkli hale getirmek istiyoruz. Çalışırken hem müzik yapıp hem de eğlenmeyi de seviyoruz. Bizler aynı zamanda sosyal insanlarız. Aşçıların eğlenebildiklerini hatta bir müzik aleti çalmasına gerek olmadan yemek malzemelerini de birbirine vurarak da mutlu olabildiklerini bunları göstermek istiyoruz." sözlerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT