1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Üstün Yetenekli Sporcular Bilimle Keşfedilecek
Üstün Yetenekli Sporcular Bilimle Keşfedilecek

Üstün Yetenekli Sporcular Bilimle Keşfedilecek

Gazi Üniversitesi Sporda Üstün Yetenekli̇ler Uygulama ve Araştırma Merkezi̇'nin yapacağı bilimsel çalışmalarla üstün yetenekli çocuklar, Türk sporuna kazandırılacak

A+A-

ANKARA (AA) - Gazi Üniversitesi bünyesinde kurulan Sporda Üstün Yetenekli̇ler Uygulama ve Araştırma Merkezi̇ ile üstün yetenekli çocuklar, bilimsel yöntemlerle tespit edilecek.

Gazi̇ Üni̇versi̇tesi̇ Sporda Üstün Yetenekli̇ler Uygulama ve Araştırma Merkezi̇ (GÜYAM) Yönetmeli̇ği̇, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, GÜYAM tarafından üstün yetenekli çocukların sportif ve sanatsal özelliklerinin keşfedilmesine yönelik bilimsel araştırmalar ve çalışmalar yapılacak.

Bu çocukların yeteneklerinin dünya standartlarında geliştirilmesi için tanılama modelleri ve eğitim programları geliştirecek merkez, çocukların hem potansiyellerinin farkına varmalarını hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek bireylerin ortaya çıkarılmasını planlıyor.

GÜYAM bu amaçlarına ulaşabilmek için ulusal, uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliğinde bulunarak, araştırma ve eğitim programları gerçekleştirecek. Ayrıca merkez, ulusal ve uluslararası düzeyde kongre, seminer, toplantı, eğitim ve benzeri etkinliklerle sertifikalı veya sertifikasız eğitim programları düzenleyecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT