Uzaktan spor eğitimi kayıtları başladı

Uzaktan spor eğitimi kayıtları başladı

Uzaktan spor eğitimi kayıtları başladı

 

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Külübü’nün uzaktan spor eğitimi kayıtları başladı. Kayıtlar 5 Şubat’a kadar devam edecek. Kayıt olan üyelere “Pilates Seti” hediye ediliyor.  Spor Severlerin detaylı bilgi ve kayıt için http://sporkonya.com.tr adresini ziyaret etmeleri gerekiyor.

OBEZİTE ÖLÜM RİSKİNİ ARTIRIYOR

Uzaktan spor eğitimiyle ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “İlk olarak Çin’in Wuhan bölgesinde, 2019 yılı Aralık ayının başında görülüp, bu bölgedeki yetkililer tarafından tanımlandığı için gayri resmi Wuhan koronavirüsü adıyla da bilinen yeni koronavirüs solunum yolu enfeksiyonuna neden olan ve insandan insana geçebilen bulaşıcı bir virüstür. Uzmanlar, pandemi sırasında spor yapılamamasına bağlı olarak ortaya çıkan hareket eksikliğiyle obezite ya da kalp sorunları gibi hastalıklarda yükseliş yaşanmasından endişelenmektedir. Dünya Bankası'nın 26 Ağustos'ta yayımladığı küresel veriler üzerinden yapılan analize göre obezite Covid-19 yüzünden ölüm ihtimalini yüzde 50 arttırmaktadır. Aynı araştırmaya göre obezitenin koronavirüse karşı geliştirilen aşının etkisini azaltma ihtimali de bulunmaktadır.

İKİNCİ SINIF BİR ÖĞRETİM SİSTEMİ DEĞİLDİR

Uzaktan Eğitim; Zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin ve eğitmenin evden çıkma zorunluluğu olmaksızın mevcut olan bilgisayar ya da telefon teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamına geçtiği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemidir. Uzaktan eğitim, Bir açık öğretim sistemi ya da örgün öğretimin yanında başvurulan ikinci sınıf bir öğretim sistemi değildir. Aksine yıllardır ileri düzey gelişmiş ülkelerde uygulanan ve en yeni eğitim metodları kullanılan, en modern donanıma sahip eğitim sistemidir.

İNSANLAR SPOR SALONLARINA GİDEMİYOR

Günümüzdeki spor salonlarında spor yapmak riskli bir hal almıştır. Bu sebeple insanlar spor salonlarına gidemiyor, parklarda ve açık spor alanlarında spor yapamıyor böylece hareketsiz yaşam sonucu obeziteye yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Aynı zamanda spor salonlarındaki kısıtlamalar nedeniyle spor yapmak ve spor salonlarını kullanma oranı düşmüştür. Spor salonuna giden bireyler ise tedbirler dahilinde gidebiliyor, belirlenen saat ve kişi sayısı dışında salonu kullanamıyor, gün içerisinde onlarca belki yüzlerce kişinin kullandığı aletleri kullanmak zorunda kalıyor. Bu ve benzeri durumları engellemek, ev ortamında hiçbir tehlike olmaksızın spor yapmak, insanları hareketsiz yaşamdan kurtarmak ve günün stresini atmalarını sağlamak adına uzaktan eğitim programı uygulamasına geçmek için çalışma yapılması uygun görülmüştür.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.