1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Van'da cinsel istismar iddiası
Van'da cinsel istismar iddiası

Van'da cinsel istismar iddiası

Valilik: - "6 ay önce vuku bulan ve öğrenilince gereği yapılan bir olayın, yeni bir olay gibi haberleştirilmesi hem kamuoyunu yanıltıcı amaç taşımakta hem de basın meslek ilkeleri açısından son derece sorunlu bir durumdur"

A+A-

VAN (AA) - Van Valiliği, bir internet sitesinde cinsel istismar iddiasına ilişkin yer alan haberin, kamuoyunu yanıltıcı amaç taşıdığını bildirdi.

Valilik açıklamasında, söz konusu olayın 6 ay önce yaşandığı ve öğrenilince gereğinin yapıldığı belirtildi.

Edremit ilçesinde 18 Aralık 2015'te bir okulda ortaya çıkan olayla ilgili adli ve idari sürecin başlatıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Zanlı öğretmen 19 Aralık 2015'te tutuklanmıştır. İdari yönden öğretmenle ilgili 'Devlet memurluğundan çıkarma' teklifini içeren dosya gereği yapılmak üzere 28 Mart'ta Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir. Zanlı halen tutukludur ve yargılama süreci devam etmektedir. 6 ay önce vuku bulan ve öğrenilince gereği yapılan bir olayın, yeni bir olay gibi haberleştirilmesi hem kamuoyunu yanıltıcı amaç taşımakta hem de basın meslek ilkeleri açısından son derece sorunlu bir durumdur."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT