1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Vefat eden Nalbantoğlu için Yargıtayda tören
Vefat eden Nalbantoğlu için Yargıtayda tören

Vefat eden Nalbantoğlu için Yargıtayda tören

ANKARA (AA) - Vefat eden Eski Yargıtay Üyesi Cahit Nalbantoğlu (89) için Yargıtayda tören düzenlendi. Törene Nalbantoğlu'nun ailesi, yakınları, Yargıtay...

A+A-

ANKARA (AA) - Vefat eden Eski Yargıtay Üyesi Cahit Nalbantoğlu (89) için Yargıtayda tören düzenlendi.

Törene Nalbantoğlu'nun ailesi, yakınları, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve Yargıtay üyeleri katıldı.

Törende konuşan Cirit, Nalbantoğlu ile 1986 sonunda Yargıtaya geldiğinde tanışma fırsatı bulduğunu anlattı. Nalbantoğlu'nun çok iyi bir insan ve hukukçu olduğunu anlatan Cirit, "Hayatın kanunu, kendisini kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, değerli ailesine başsağlığı diliyorum. Türk hukukuna ve Yargıtayımıza yaptığı hizmetler asla unutulmayacaktır. Bundan dolayı yargı camiası olarak kendisine şükranlarımızı arz ediyoruz. Mekanı cennet olsun, yerinde rahat uyusun. Değerli ailesi ve yakınlarına Allah uzun ömürler versin. Bir üzüntülü günümüz bugün ama hayatın kaidesi bu yapacak bir şey yok. Emir büyük yerden geliyor." diye konuştu.

Nalbantoğlu'nun cenazesi Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilecek.

-Nalbantoğlu'nun özgeçmişi

İstanbul'da 5 Şubat 1927'de dünyaya gelen Nalbantoğlu, 1950'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerliğini İstanbul'da yapan Nalbantoğlu, 1952'de İstanbul Hakim Adayı olarak mesleğe başladı. Nalbantoğlu, sırasıyla Trabzon Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Pasof Hakimliği, Eskişehir Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Adalet Müfettişliği, Bakanlık Tetkik Hakimliği ve Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 19 Temmuz 1984'te Yargıtay üyeliğine seçilen Nalbantoğlu, 8. Hukuk Dairesi Üyesiyken 1 Temmuz 1992'de emekli oldu.

Cahit Nalbantoğlu, Devlet Tiyatroları sanatçısı Serhat Nalbantoğlu'nun da babasıydı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT