1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülen Filistinli
Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülen Filistinli

Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülen Filistinli

İsrail mahkemesi, 2014 yılında Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülen Filistinli Hudayr'ın katilini müebbet ve 20 yıl hapis cezasına çarptırdı

A+A-

KUDÜS (AA) - İsrail mahkemesinin, 2014 yılında Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülen 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Ebu Hudayr'ın katiline müebbet ve 20 yıl hapis cezası verdiği bildirildi.

Kurbanın babası Hüseyin Ebu Hudayr, AA muhabirine, İsrail Merkez Mahkemesinin, oğlunu öldüren 31 yaşındaki Yusuf bin David'i müebbet (25 yıl) ve 20 yıl hapis cezasına çarptırdığını belirtti.

Kararı kabul etmediklerini söyleyen Hudayr, katile ömür boyu hapis cezası verilmesini istediğini vurgulayarak, "Bu karar beklediğimizin çok altında. Yarın İsrail İçişleri Bakanlığına giderek katilin evinin de yıkılmasını isteyeceğiz. Eğer katil Filistinli olsaydı cezası daha ağır olurdu." ifadelerini kullandı.

Filistinli Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz 2014'te şabah namazı için Kudüs'ün Şuafat bölgesindeki evinden çıktıktan sonra Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü.

Geçen ay aynı davada yargılanan 2 kişiden biri müebbet, diğeri 21 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT