1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yaşı 12, madalya sayısı 82
Yaşı 12, madalya sayısı 82

Yaşı 12, madalya sayısı 82

Antalya'nın Kemer ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki milli karateci Müşerref Özdemir, katıldığı ulusal ve uluslararası organizasyonlarda 7 yılda 82 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı

A+A-

Antalya'nın Kemer ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki milli karateci Müşerref Özdemir, katıldığı ulusal ve uluslararası organizasyonlarda 7 yılda 82 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Karateye babası Tahsin Özdemir'in destekleriyle başlayan Müşerref Özdemir, zamanının büyük bölümünü Bahri Tanrıkulu Spor Salonu'nda antrenman yaparak geçiriyor.

Spora küçük yaşta başlayan Müşerref, AA muhabirine yaptığı açıklamada, katıldığı bütün organizasyonlarda madalya almayı başardığını söyledi. Erzurum'da 4-7 Ağustos'ta düzenlenecek Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası'na hazırlanan Müşerref, başarısını burada da sürdürmek istediğini belirtti.

Haftanın üç günü salonda milli takım antrenörü ve babası eşliğinde antrenman yaptığını dile getiren, Müşerref, diğer günlerde ise evde yine babası ve ablasıyla çalıştığını söyledi.

Müşerref, Eskişehir'de 2011'de düzenlenen Türkiye Şampiyonası'nda ilk madalyasını minikler kategorisinde birinci olarak kazandığını belirterek, "Hedefim Dünya ve Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmek." dedi.

Kendisini sürekli geliştirdiğini vurgulayan ve birçok organizasyonda dereceler elde ettiğini anlatan milli karateci, "Bu yıl, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki Balkan Şampiyonası'nda şampiyon oldum. Bunların dışında birçok özel turnuvaya katıldım ve toplam 82 madalya kazandım." diye konuştu.

Müşerref, kazandığı madalyaları en büyük destekçisi babası ve antrenörüne borçlu olduğunu ifade etti.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT