1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yaşlı kadının binlerce lirasını dolandırdılar
Yaşlı kadının binlerce lirasını dolandırdılar

Yaşlı kadının binlerce lirasını dolandırdılar

Telefonda kendisini polis olarak tanıtan şüpheliye inanıp Mudanya'daki evine gelen kişiye, 110 bin liranın yanı sıra 60 bin lira değerinde döviz ve ziynet eşyasını teslim eden kadın dolandırıldı

A+A-

BURSA (AA) - Bursa'nın Mudanya ilçesinde yaşayan 81 yaşındaki kadına kendilerini telefonda polis olarak tanıtan dolandırıcılar, kadının 110 bin lirası ile 60 bin lira değerinde döviz ve ziynet eşyasını aldı.

Alınan bilgiye göre, M.Ü'yü telefonla arayan bir kişi, kendisini polis olarak tanıttı.

Telefondaki kişi M.Ü'ye, kimliğinin terör örgütü tarafından kullanıldığını, konuyla ilgili çalışma yaptıklarını, olayın açığa çıkarılması için evinde ve banka hesabında bulunan paraları ile değerli eşyalarını evine gelecek arkadaşına teslim etmesi gerektiğini söyledi.

M.Ü, alacakları para ve ziynet eşyalarını konunun aydınlatılmasının ardından kendisine iade edileceğini de söyleyen kişiye inandı ve banka hesabındaki paraları çekti.

Kadın, daha sonra evine gelen kişiye 110 bin liranın yanı sıra 60 bin lira değerinde döviz ile yakut taşlı iki altın yüzük, tek taş pırlanta yüzük, alyans, taşlı bileklik ve kolye, 6 cumhuriyet altınını teslim etti.

Bir süre sonra dolandırıldığını fark eden M.Ü, polise haber verdi.

Polis, dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.

HABERE YORUM KAT