Selçuklu Belediyesinin halka hizmetinin bir diğer göstergesi, Yazır Mahallesinde bulunan Yazır Spor Salonu 2012 yılında hizmete sunuldu.
Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi
![Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi 1](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1570_1.jpg)
![Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi 2](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1570_2.jpg)
Yazır Spor Salonu bünyesinde kadınlara yönelik aerobic-step, fitness ve pilates salonu bulunuyor. Kadın antrenörler eşliğinde kişiye özel spor programı uygulanan salonda her bir üyenin yağ ve kas oranı hesaplanarak spor haritası çiziliyor ve bu şekilde bilinçli ve sağlıklı spor yapmaları amaçlanıyor. Selçuklu belediyesinin halk sağlığına verdiği önemin de en büyük göstergesi olan tesislerde halk bilinçli spor yapmaya teşvik ediliyor.
![Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi 3](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1570_3.jpg)
HENTBOL VE BASKETBOL FAALİYETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR
Yazır Spor Salonunda spor kulüplerince hentbol, voleybol ve basketbol faaliyetleri gerçekleştiriliyor.
Üyelik sistemi ile çalışan spor salonunda ayrıca misafir üyelerin de faydalanabileceği seanslık girişler mümkün.
![Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi 4](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1570_4.jpg)
2 bin metrekarelik inşaat alanı üzerine bin 150 metrekarelik spor alanından oluşan Yazır Spor Salonu, hentbol ve basketbol karşılaşmalarının oynanabileceği ölçüde. Aynı anda 30 kişinin yararlanabileceği kondisyon merkezi ve diğer sosyal alanlarına sahip tesis, bölgenin ihtiyacını karşılayacak nitelikte. 2012 yılında kadınlara ve spor okullarına yönelik açılan Spor Tesisinde 275 üye bulunuyor.
08.00 – 20.30 saatleri arasında hizmet veren tesiste 1 antrenör bulunuyor.
![Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi 5](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1570_5.jpg)
HER ŞEYİYLE MÜKEMMEL BİR TESİS
6 aydır düzenli olarak tesise üye olan Döndü Dönmez 47 yaşında. Tesiste fitness, step - aerobic ve pilates sporlarına başlayan Dönmez, “ İlk geldiğimde diz ağrılarım yüzünden step yapamıyordum. Antrenörlerimizin yönlendirmesi ve nasıl spor yapacağımı öğretmesi üzerine step derslerine başladım. Vücudumda ödem vardı ve spor yaparak ödemimi attım. Diz ağrılarım spor sayesinde geçti ve başkanımız Uğur İbrahim Altay’a bize böyle bir tesis ve imkân verdiği için çok teşekkür ediyorum. Yazır Spor Salonundan çok memnunum her şeyiyle mükemmel bir tesis” dedi.
(HABER: EBRAR KÜÇÜKAKIN)
![Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi 6](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1570_6.jpg)
![Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi 7](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1570_7.jpg)
![Yazır Spor Salonu: Bilinçli Sporun Adresi 8](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1570_8.jpg)