1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yemen'deki ateşkes
Yemen'deki ateşkes

Yemen'deki ateşkes

Ülkenin çeşitli kentlerinde Husiler ile devrik lider Salih'e bağlı güçlerin düzenlediği saldırılarda 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

A+A-

SANA (AA) - Yemen'in çeşitli kentlerinde Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih'e bağlı güçlerin düzenlediği saldırılarda 3 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yemen hükümetine bağlı resmi haber ajansı SABA'da yer alan habere göre, "Ateşkesi Gözlemleme ve Takip Ekipleri" dün 21.00'den bugün saat 09.00'a kadar Husiler ve Salih yanlısı güçlerin Hacce, Cevf, Taiz, Marib, Beyda, Dali ve Şebva kentlerinde gerçekleştirdikleri saldırılarla ateşkesi yaklaşık 80 defa ihlal ettiklerini belirledi.

Husiler ve Salih yanlısı güçlerinin en çok ateşkes ihlalinde bulunduğu Taiz'de 2, Marib'de 1 olmak üzere 3 kişinin hayatını kaybettiği, Cevf'de 3, Şebva'da 1 olmak üzere 4 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Yemen'de çatışan taraflar, BM'nin çağrısı üzerine iyi niyet göstergesi olarak 11 Nisan'da ateşkesi yürürlüğe sokmuş 21 Nisan'da da Kuveyt'te barış müzakerelerine başlamıştı.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT