1. HABERLER

  2. YEREL

  3. “Yeni TEDES ağları yolda”
“Yeni TEDES ağları yolda”

“Yeni TEDES ağları yolda”

İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, TEDES’in Konya trafiğine olumlu yönde çok büyük etkisinin ve katkısının olduğu belirtirken, yeni TEDES ağlarının yüzde 70’inin bittiğini söyledi

A+A-

“TEDES’İN KATKISI ÇOK BÜYÜK”

TEDES’in Konya trafiğine katkısının çok büyük olduğunu söyleyen İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, “TEDES kurulmadan önce 5.10 koridorunda kural ihlali sayısının 40 bin iken TEDES kurulduktan sonra 1 yıllık periyotta ihlal siyası bin 400’e düştü. Bu 38 bin 600 tane kural ihlalinin buharlaştığını gösteriyor. Altının çizilmesi gereken bir başka nokta ise aynı bölgede TEDES’ten önce 7 tane ölümlü trafik kazası varken TEDES kurulduktan sonra ölümlü trafik kazası meydana gelmedi. TEDES’in Konya trafiğine etkisi ve katkısı olumlu yönde çok büyük” dedi.

“YENİ AĞLARIN YÜZDE 70’i BİTTİ”

TEDES-3 ile ilgili olarak da belediye, üniversite, bakanlar ve İl Emniyet olarak ciddi bir çalışma yaptıklarını söyleyen İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, yeni TEDES ağlarının İstanbul Yolu’nun bir kısmında, Ankara Yolu’nda, Çumra istikametinde ayrıca Ereğli istikameti ve diğer ara sokaklarda olacağının belirtti. Demir, “Yeni ağlarla birlikte yaklaşık 83 bin metrelik bir TEDES ağı olacak. Emniyet olarak ilgili kurumlarla yazışmalarımızı yaptık iç değerlendirmelerini bekliyoruz. Yüzde 70’i bitti, inşallah 2016’nın sonuna doğru faaliyete girecek” ifadelerini kullandı. (Dilhan Türker) 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

2 Yorum