1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yetimler Bayramlıklarını Beğenerek Seçiyor
Yetimler Bayramlıklarını Beğenerek Seçiyor

Yetimler Bayramlıklarını Beğenerek Seçiyor

İyilikder Adana temsilciliği, mağazaya dönüştürdükleri dernek binalarında, binden fazla yetimin Ramazan Bayramı'nda giyeceği kıyafetleri seçerek almasını sağlıyor- Dernek temsilcisi Bulut:- "Suriyeliler hakikaten buruk bir bayram yaşıyorlar. Ama görüyors

A+A-

ADANA (AA) - İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilikder) Adana Temsilciliğinin mağazaya dönüştürdükleri dernek binasında yetimler bayramlıklarını seçme mutluluğunu yaşıyor.

Dernek yöneticileri, Ülfet Eğitim ve Dayanışma Derneği ile ortak yürüttüğü proje kapsamında, İyilikder Adana temsilciliği binasını, kıyafet ve ayakkabıların bulunduğu mağazaya dönüştürdü.

Temsilcilik binasına getirilen binden fazla Türk ve Suriyeli ihtiyaç sahibi yetim, Ramazan Bayramı'nda giyecekleri kıyafetleri zevkleri ve bedenlerine göre seçerek aldı.

İhtiyaç sahiplerine, mağazada alışveriş yapıyor gibi bayramlık seçme şansı sunan dernek yöneticileri, yetimlerin yüzünün en azından Ramazan Bayramı'nda gülmesini sağladı.

İyilikder Adana Temsilcisi Ramazan Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı öncesinde yetimlerle ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.

Yaklaşık 500 kişiye kıyafet ve ayakkabı giydirmeyi planladıklarını ancak binden fazla yetimin bu projeden faydalandığını belirten Bulut, "Şu anda yetimlerle büyük bir heyecan yaşıyoruz. Onları giydirmek gerçekten bize sevinç veriyor." dedi.

- "Bir nebze de olsa bayram sevinci yaşıyorlar"

Bulut, projeyi Ülfet Eğitim ve Dayanışma Derneği ile yürüttüklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Yetimler kendi giyeceklerini beğenerek, sevinçle seçiyor. Bayramlık alan yetimlerin arasında Türk ve Suriyeliler var. İhtiyaç sahibi kimse, yetim kimse, hangisine ulaşmışsak veya onlar bize ulaşmışsa hepsinin ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Çok büyük bir talep var. Yetim çocuklar gerçekten bizi duygulandırıyor. Aileler çocukları için seviniyor ama ülkeleri Suriye'de olmamanın da burukluğunu yaşıyorlar. Bayramı orada yaşamak için ülkelerine de akın akın gidiyorlar. Suriyeliler hakikaten buruk bir bayram yaşıyorlar. Ama görüyorsunuz çocuklara bir balon verdiğimiz zaman, onları giydirdiğimiz zaman bir nebze de olsa bayram sevinci yaşıyorlar."

Dernek binasından gönüllerince kıyafet seçenler ise kendilerine destek sağlayan yardımseverlere teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT