1. HABERLER

  2. YEREL

  3. YHT Alt Geçit’in temeli atıldı
YHT Alt Geçit’in temeli atıldı

YHT Alt Geçit’in temeli atıldı

Yeni Yüksek Hızlı Tren Alt Geçit Temel Atma Töreni’nde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ‘Benim Şehrim’ projelerinin bir bir hayata geçirileceğini belirterek; “Konya en yüksek desteği vererek en büyük teşekkürü, hizmeti hak edi

A+A-

Yeni Yüksek Hızlı Tren Alt Geçit Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. Törene Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Milletvekilleri, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Murat Çiçek ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

“ULAŞIM AKSININ MERKEZİ OLACAK”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, açılış konuşmasında; Konyalıların ulaşım sorununa çözüm beklediklerini belirterek; “Kolları sıvayarak ‘Haydi Bisimillah’ diyerek ilk işimizi yapıyoruz. Ulaşım açısından önemli bir proje hayata geçiyor. Benim Şehrim projelerini bir bir hayata geçireceğiz. Demir yolu caddesinin trafiğe devam etmesi, yayalar ve otopark için önemli bir alan kazanıyoruz. Konyalı hemşehrilerimizin bizden trafik açısından beklentileri yüksek. Metro aksının toplanma merkezi ve banliyö hattını hayata geçirmemizle toplu ulaşımın merkezi burası olacak. 22 milyon TL’lik bir yatırım yapıldı ve 3 yaya geçidini tamamlıyoruz.  Medaş yaya üst geçidi ihalesi tamamlandı. Konya en yüksek desteği vererek en büyük teşekkürü hizmeti hak ediyor. Konya ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacağız. Bereketli bir 5 yılı tamamlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“KONYALILAR İÇİN NE KADAR HİZMET ETSEK AZDIR”

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özbayıcı da, “Mazbataları almasından hemen sonra çalışmalara başladık. Başkanlarımız mazbatayı alır almaz yatırıma imza atıyor. Bölgenin etkin kullanımı için oldukça önemli bir yatırım. Konyalılar her zaman milletin, devletinin neferidir. Destekleriyle bunu gösterdiler. Konyalılar için ne kadar hizmet etsek azdır. Bu şuurla çalışmalara başladık. Önümüzdeki 5 yıl dolu dolu geçmesi dileklerimle” diye konuştu.

“KONYA TREN YOLU ULAŞIMINDA KONTAK NOKTA HALİNE GELECEK”

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altınyaldız, “Mazbatanın ilk gününde temel atılması önümüzdeki 5 yıl nasıl hizmet yapılacağının belirtisidir“ diyerek şu açıklamalarda bulundu; “Bu üretim kervanı 5 yıl sürecektir. 5 yıl aralıksız Konya’ya hizmet edeceğiz. Konya Garı bu yıl içinde hizmete girecek. Konya tren yolu ulaşımında kontak nokta haline gelecek. Lojistik şehri olmasını tescilleyecek bir yatırım. Mersin-İstanbul-Antalya bağlantıları ile Konya toplama ve dağıtım merkezi haline gelecektir. Temeli atılan alt geçit ile Konya Garı daha fonksiyonel bir hale geldi” dedi. (Ayşegül Ertul)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum