Yiğit; 'Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak hepimizin görevidir'

Yiğit; 'Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak hepimizin görevidir'

Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, Cumhuriyet Bayramımızın 97. yıldönümüyle ilgili yayımladığı kutlama mesajında, Cumhuriyetimizin korunup, kollanması ve sonsuza kadar yaşatılması hepimizin görevi olduğunu söyledi.

Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, Cumhuriyet Bayramımızın 97. yıldönümüyle ilgili yayımladığı kutlama mesajında, Cumhuriyetimizin korunup, kollanması ve sonsuza kadar yaşatılması hepimizin görevi olduğunu söyledi.

 

Cumhuriyetimizin korunup kollanmasının hepimizin görevidir diyen Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, “Aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyet'in ilanının 97.Yıldönümünü, Cumhuriyetin öneminin bilinci ve kurucusuna duyduğumuz saygı ve sevgiyle kutluyoruz. Ulusumuz, Atatürk'ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız Cumhuriyeti kurmuştur. Cumhuriyet'le birlikte hanedan egemenliği yerine halk egemenliği, teokrasinin yerine laiklik, dikta rejimi yerine de demokrasi uygulamaya konulmuş, egemenlik kayıtsız koşulsuz Türk Ulusu'na verilmiştir. Atatürk, "Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır" sözüyle izlenmesi gereken yolu bizlere göstermiş olsa da bugün Cumhuriyetimiz saldırı altındadır. Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmakta; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında hepimize görevler düşmektedir” dedi.

 

Evlatlarımızı Cumhuriyet'in koruyucuları olarak yetiştireceğiz

 

Özgür Ulaş Yiğit ülkemizin yarınları olan evlatlarımızı Cumhuriyet'in koruyucuları olarak yetiştireceğiz diyerek, “Atatürk'ün izinden yürümeye, Cumhuriyet'i yaşatmaya ant içmiş, ilke ve devrimlerini, çağdaş yaşamı gönülden benimsemiş, Cumhuriyet'in sağladığı kazanımların bilincinde olan eğitim neferleri olarak, Atatürk'ün Cumhuriyet'le yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacak, demokratik laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacağız. Atatürk'ün izinde gidecek bu ülkenin yarınları olan evlatlarımızı Cumhuriyet'in koruyucuları olarak yetiştireceğiz! Büyük Önderimiz Atatürk'ün eşsiz sözlerini bir kez daha anımsatıyoruz: ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.""Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."Bu duygular ve coşkuyla tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

                                                                                                        

                                                                                               

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.