1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. YÖK bazı mühendislik fakültelerinin durumunu görüşecek
YÖK bazı mühendislik fakültelerinin durumunu görüşecek

YÖK bazı mühendislik fakültelerinin durumunu görüşecek

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, orman, orman endüstri, inşaat ve çevre mühendislikleri ile tıbbi aromatik bitkiler bölümlerinin durumu ve sorunlarına ilişkin toplantı düzenleyecek

A+A-

ANKARA (AA) - Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca (YÖK), orman, orman endüstri, inşaat ve çevre mühendislikleri ile tıbbi aromatik bitkiler bölümlerinin durumu ve sorunlarına ilişkin, rektörlerin, ilgili programın bulunduğu fakülte dekanlarının ve bölüm başkanlarının katılacağı toplantı düzenlenecek.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın katılımıyla, orman, orman endüstri, inşaat ve çevre mühendislikleri ile tıbbi aromatik bitkiler bölümlerinin bulunduğu devlet üniversitelerinin rektörleri ile fakültelerin dekan veya bölüm başkanı düzeyindeki yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirilecek.

YÖK'teki toplantıda devlet üniversitelerindeki ilgili bölümlerin bulunduğu fakültelerin durumları ve sorunlarına ilaveten yükseköğretimdeki son gelişmeler görüşülecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ve YÖK Başkanı Saraç'ın açılış konuşmalarını yapacağı program, basına açık olacak.

HABERE YORUM KAT