1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yozgat'da TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı
Yozgat'da TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı

Yozgat'da TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı

YOZGAT (AA) - Sarıkaya Namık Kemal İlk ve Ortaöğretim Okulu "TÜBİTAK Destekli 4006 Bilim Fuarı Şenliği" düzenledi.Okul bahçesinde düzenlenen bilim fuarında...

A+A-

YOZGAT (AA) - Sarıkaya Namık Kemal İlk ve Ortaöğretim Okulu "TÜBİTAK Destekli 4006 Bilim Fuarı Şenliği" düzenledi.
Okul bahçesinde düzenlenen bilim fuarında konuşma yapan okul müdürü Abdullah Arkan okul tarihinde ilk defa böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.
Öğrencilerin dönem boyu emeklerini ortaya koyduklarını ve öğretmenlerin de bu şenlikte büyük bir özveri ile çalıştıklarını ifade eden Arkan, "Bilimsel süreçte öğrencilerimizin yaratıcı fikirleri eleştirilmeden ve kıyaslanmadan projelerde yerini buldu. Derste öğrenilen konuların günlük hayatta da bize fayda sağlayacağını görmüş olduk. Bu çalışmalarımızın gerçekleşmesinde projelerde baştan sona kadar heyecanını ortaya koyan Okul Müdür Yardımcımız Hasan Aşiret’e, proje yürütücülüğünde koordinasyonu sağlayan fen bilimleri projelerine danışmanlık yapan Doğan Duman’a, matematik projelerinde de danışmanlık yapan Murat İdil’e de, özellikle pano taslaklarının düzenlenmesi, ses sistemlerinin ayarlanması, projelere de danışmanlığını esirgemeyen Bilim Teknik Öğretmeni Hüseyin Polat’a teşekkürlerimi sunuyorum."
Ayrıca, TÜBİTAK’a okul tarihinde ilk defa bir proje sunularak, proje karşılığında 5 bin lira hibe desteği aldıklarını aktaran Arkan, "Bu parayı da tamamen bilim fuarımızın masraflarına, yeme, içme, öğrencilerin kıyafetleri, matbuu evraklar, öğrencilerimizin proje giderlerine harcadık. Bizleri kırmayıp davetimize teşrif eden başta Sayın Kaymakamımız Yasin Özcan Bey’e, Sarıkaya Belediye Başkanımız Ömer Açıkel Bey’e, Cumhuriyet Savcımız Musa Erdem Altınhalka Bey’e, Garnizon Komutanımız Adem Yeleğen Bey’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Mermi Bey'e, siyasi partilerimizin temsilcilerine, protokolün değerli üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT