YRP, Saadet ve Gelecek, Gazze'yi siyaset malzemesi yapmaya devam ederken HAMAS: "Erdoğan'la gurur duyduk"

YRP, Saadet ve Gelecek, Gazze'yi siyaset malzemesi yapmaya devam ederken HAMAS: "Erdoğan'la gurur duyduk"
Yeniden Refah Partisi, Saadet-Gelecek Grubu’nun konuyu iç siyaset malzemesi haline getirme çabaları dikkatlerden kaçmıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin Gazze için ne gerekiyorsa görünü ve görünmeyen haliyle yapıldığını açıklamasına rağmen Yeniden Refah Partisi, Saadet-Gelecek Grubu’nun konuyu iç siyaset malzemesi haline getirme çabaları dikkatlerden kaçmıyor.

TBMM Genel Kurulda Saadet Partisi'nin "İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonrasında getirilen ihracat kısıtlaması" ile ilgili önerge verildi. Önerge kabul edilmedi.

31 Mart'ta istediği belediyeleri alamayınca ittifak için Cumhur İttifakı'na Gazze ile ilgili şartlar sunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'da, "İsrail’le yapılan ticaretin Filistin’e olumsuz etkilerinin araştırılmasına yönelik grup önerisine ‘Kabul’ oyu verdik, ancak öneri iktidar kanadının karşı oylarıyla reddedildi." paylaşımı yaptı.

HAMAS: "CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN SÖZLERİNDEN GURUR DUYDUK"

Yeniden Refah Partisi, Saadet-Gelecek Grubu Gazze'yi kendilerine iç siyaset malzemesi yapmaya devam ederken Hamas'tan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yaptığı konuşmayla ilgili, "Gurur Duyduk" açıklaması geldi.

Hamas Hareketi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin halkını, özgürlükleri ve topraklarını kurtarmak amacıyla verdiği mücadeleyi savunması ve aldığı tutum ile bu konuda yaptığı açıklamalardan övgüyle söz etti.

Hamas Hareketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra yazılı açıklama yaptı.

"Kardeş Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin halkına, özgürlük ve topraklarını kurtarma amacıyla verdiği mücadelesindeki tutumlarını çok değerli görüyoruz." ifadelerinin yer aldığı açıklamada Hamas, "Milli Mücadele sırasında Türkiye’deki Kuvay-ı Milliye ne ise Hamas da işte aynen odur." sözlerini takdirle karşılandıklarını ve bundan gurur duyduklarını kaydetti.

Hamas'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cesur açıklamaları ve onurlu duruşları, kardeş Türk halkının tarihi ve özgün konumunu somutlaştırmaktadır. Halkımız, Gazze Şeridi'ndeki insanlarımıza yönelik aldığı tutum ve halkımızın topraklarını özgürleştirme, oraya geri dönüş ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma hakkını destekleme konusunda mücadelesinde, cesur bir ses olarak bu açıklamaları ezberleyecektir."

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.