1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Zagrebliler Türk filmlerine doyacak
Zagrebliler Türk filmlerine doyacak

Zagrebliler Türk filmlerine doyacak

Hırvatistan'da bu yıl 5'incisi düzenlenen Türk Filmleri Haftası başladı- 22 Mayıs'a kadar sürecek etkinlikte 13 uzun, 13 kısa metrajlı film gösterilecek

A+A-

ZAGREB (AA) - Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de bu yıl 5'incisi düzenlenen Türk Filmleri Festivali başladı.

Hırvat-Türk Dostluk Derneği, Yunus Emre Enstitüsü ve Zagreb Büyükelçiliğinin ortaklaşa düzenlediği ve 22 Mayıs'a kadar sürecek etkinlik kapsamında 13 uzun, 13 kısa metrajlı film gösterilecek.

Zagreb'deki Europe Sineması'ndaki etkinlik, Bir Küçük Eylül Meselesi ve Küçük Matruşka filmlerinin gösterimiyle başladı.

Etkinlik kapsamında ayrıca Kaybolan Renkler, Beynelmilel, Badana, Neden Tarkovski Olamıyorum, Bir Maç Günlüğü, Hokkabaz, Kök, Çınar Ağacı, Natürmorg, Patron Mutlu Son İstiyor, Oksijen, Meryem, Bu Sese Kulak Ver, Durak, Uçurtmayı Vurmasınlar, Mükemmel Bir Gün, Kırımlı, Rimolar ve Zimolar, Adem'in Kuyusu, Vesikalı Yarim, Şem, Unutursam Fısılda, Savaş Bölgesi ve Sivas filmleri de ücretsiz olarak izlenebilecek.

Festivalde gösterilecek filmlerin bazıları, ilerleyen tarihlerde Hırvatistan'ın Pula, Rijeka, Sibenik, Cazma, Velika Gorica, Osijek ve Dubrovnik şehirlerinde de sinemaseverlerle buluşturulacak.

Zagrebli sinemaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Türk Filmleri Haftası etkinliği geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi görmüştü.

HABERE YORUM KAT