1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk: - "Anaların, babaların yüreklerine ateş düştüğü, bizlerin de her şehit haberiyle yasa boğulduğumuz bugünlerde bu bayramı davulla, zurnayla kutlayacak değiliz. Evlatlarımızın yaşama hakları eli kanlı terör örgütlerinc

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Anaların, babaların yüreklerine ateş düştüğü, bizlerin de her şehit haberiyle yasa boğulduğumuz bugünlerde bu bayramı davulla, zurnayla kutlayacak değiliz. Evlatlarımızın yaşama hakları eli kanlı terör örgütlerince gasp edilirken, 1 Mayıs'ı bayram tadında kutlamamızın imkanı yok." dedi.

Türk bayraklarıyla Kızılay'daki terör saldırısının gerçekleştiği otobüs duraklarının önünde toplanan Türkiye Kamu-Sen üyeleri "Her Türk asker doğar", "Ne mutlu Türküm diyene", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı.

Şehitler için dua edilip saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşını okuyan grup adına İsmail Koncuk açıklama yaptı. Bugün çalışanların karşı karşıya bulunduğu tehditleri dile getirmek, sorunlara çözüm yolları sunmak, emeğin, dayanışmanın, birlikteliğin gücünü kavramak adına son derece önemli bir gün olduğunu ifade eden Koncuk, "Ama anaların, babaların yüreklerine ateş düştüğü, bizlerin de her şehit haberiyle yasa boğulduğumuz bugünlerde bu bayramı davulla, zurnayla kutlayacak da değiliz. Evlatlarımızın yaşama hakları eli kanlı terör örgütlerince gasp edilirken, 1 Mayıs'ı bayram tadında kutlamamızın imkanı da yok." diye konuştu.

Koncuk, terör saldırılarında hayatını kaybeden tüm vatandaşlara, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Bu ülkenin kamu çalışanları, işçileri, emeklileri, yoksulları, kadınları, gençleri için mücadele yürüttüklerini söyleyen Koncuk, sorunlarına değindiği çalışanların "hayatlarının kabusa döndüğünü" öne sürdü.

Hükümetin "çığ gibi yığılan" sorunları görmezden geldiğini iddia eden Koncuk, "Biz, birlik içinde bütün bu haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Hiçbir güç bizleri yolumuzdan döndüremeyecek." dedi.

Koncuk, insan onuruna yaraşır işin herkesin hakkı olduğunu ifade ederek, istihdamın korunması, geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi, adil bir gelir dağılımı, hakça bir paylaşım, güvenceli bir çalışma hayatı istediklerini bildirdi.

Koncuk, "Bütün bu olumsuzlukların üstüne, bizleri birbirimize düşürmek isteyen, her fırsatta milletimiz içine nifak tohumları ekmek isteyenler var. Ancak birliğimizi ve beraberliğimizi yenecek hiçbir güç de yok. Ne terör, ne işsizlik, ne güvencesizlik, ne de yoksulluk kaderimiz değildir. Bizler birlik oldukça, hiçbir güç bizleri yok saymaya, haklarımızı gasp etmeye yetmeyecektir." şeklinde konuştu.

Grup, daha sonra Kızılay Güvenpark'ta patlamanın yaşandığı alana ölenlerin anısına karanfiller bırakarak dağıldı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT