1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 14 Mayıs Eczacılık Günü
14 Mayıs Eczacılık Günü

14 Mayıs Eczacılık Günü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu:- "Eczacılarımızın mesleki mutluluğu ve ekonomik gelişimi için daima nöbetteyiz. Sizlere ve bu kutsal mesleğe olan desteğimiz her zaman artarak devam edecektir"

A+A-

ANKARA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Süleyman Soylu, "Eczacılarımızın mesleki mutluluğu ve ekonomik gelişimi için daima nöbetteyiz. Sizlere ve bu kutsal mesleğe olan desteğimiz her zaman artarak devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Soylu, 1839 yılında Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'de eczacılık sınıfının açıldığı tarih olan 14 Mayıs'ın, her yıl Bilimsel Eczacılık Günü olarak kutlandığını, 9-15 Mayıs tarihleri arasında ise Eczacılık Haftası çerçevesinde sektöre ilişkin birçok etkinlik düzenlendiğini belirtti.

Sosyal güvenlik hizmetlerinin en önemlilerinden birinin ilaç hizmeti olduğunu ifade eden Soylu, Türkiye'nin her tarafında kesintisiz hizmet veren eczanelerin ve eczacıların, en önemli ve vazgeçilmez paydaşlarından biri olduğunu vurguladı.

Soylu, mesajında şunları kaydetti:

"Vatandaşın sağlığı için, şifa dağıtmak için nöbet tutan çok kutsal bir mesleğin mensupları olarak hem bu toplumun hem de bakanlığımızın nezdindeki öneminiz çok büyüktür. Bizler de kurum olarak eczacılarımızın mesleki mutluluğu ve ekonomik gelişimi için daima nöbetteyiz. Sizlere ve bu kutsal mesleğe olan desteğimiz her zaman artarak devam edecektir. Bu vesileyle, bütün eczacılarımızın Bilimsel Eczacılık Günü’nü kutluyor, bütün sektör çalışanlarını en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum."


HABERE YORUM KAT